Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mirė 17-metis amerikietis, atrodęs kaip 87 metų senukas

Samas Bernsas
Youtube.com kadras / Samas Bernsas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Samo Bernso istorija sukrėtė milijonus žmonių visame pasaulyje. Jaunas vaikinas sirgo progeria – itin reta liga, kurią sukelia smulki mutacija žmogaus genetiniame kode. Ja sergantys vaikai daugumą senatvės simptomų — plikimą, širdies ligas, silpnėjančius kaulus ir artritą — patiria iki ankstyvos paauglystės ir paprastai vidutiniškai išgyvena vos iki 13 metų. S.Bernsui buvo 17 metų.

„Nors gyvenime patiriu daug sunkumų, nenoriu, kad žmonės jaudintųsi dėl manęs. Nenoriu be reikalo švaistyti energiją, gailėdamasis savęs. Mane supa brangūs žmonės ir aš tiesiog žengiu į priekį“, – praeitą rudenį vienoje konferencijoje kalbėjo vaikinas.

Jam tebuvo 17, bet jis atrodė, lyg būtų sulaukęs mažiausiai 87-erių. Lankė mokyklą, rašo wyborcza.pl, mėgo diskotekas, grojo vietos orkestre. Samas mirė praeitos savaitės pabaigoje.

Samo tėvai – medikai Leslie Gordon ir Scottas Bernsas – įkūrė Progerios tyrimų fondą, tai jie padarė sužinoję apie sūnaus ligą. Fondo išplatintame pranešime teigiama, kad „visi apraudame šio ypatingo jauno žmogaus netektį, jis ne tik įkvėpė mūsų veiklą, bet ir sujaudino milijonus žmonių visame pasaulyje“.

Samui progeria nustatyta, kai jis tebuvo 22 mėnesių amžiaus. Šia liga sergantys vaikai paprastai sulaukia vos apie 13 metų, nes jų organizmas kas metai pasensta 8–10 metų. Ligoniams mažėja svoris, slenka plaukai, juos kankina įvairūs negalavimai. Ši liga itin reta – ja serga vienas vaikas iš 4–8 mln. gimusių. Skaičiuojama, kad šiuo metu pasaulyje yra apie 200 progeria sergančių vaikų.

Samo tėvai sukūrė fondą norėdami nustatyti ligos priežastis ir rasti vaistus. Pats Samas interviu „ABC News“ teigė norįs, kad jo mama jau nurimtų ir nebeieškotų vaistų, nes tai ją sekina. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min