Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 28d. 07:48

Mirė JAV generolas Normanas Schwarzkopfas, vadovavęs operacijai „Dykumos audra“ ir išstūmęs Saddamo Husseino pajėgas iš Kuveito

Generolas Normanas Schwarzkopfas su prezidentu George'u Bushu 1991 m.
„Scanpix“ nuotr. / Generolas Normanas Schwarzkopfas su prezidentu George'u Bushu 1991 m.

JAV generolas Normanas Schwarzkopfas, 1991 m. vadovavęs karinei operacijai „Dykumos audra“ (Desert storm), gruodžio 27 d. mirė sulaukęs 78 metų. Paskutines dienas jis leido Tampos mieste, Floridoje. Ten generolas, buvęs vyriausiasis JAV karinių pajėgų vadas, gyveno išėjęs į pensiją.

Generolas gimė 1934 m. rugpjūčio 22 d. Vietnamo karo veteranas 1990–1991 m. karo Persijos įlankoje metu vadovavo operacijoms „Dykumos audra“ ir „Dykumos kardas“. Jo pajėgos išstūmė Saddamo Husseino kariuomenę iš Kuveito.

Po karo N.Schwarzkopfas buvo apdovanotas JAV prezidento Laisvės medaliu – vienu aukščiausių apdovanojimų. Po to karo vadas išsakė nuomonę, kad JAV derėjo tęsti karinius veiksmus prieš S.Husseiną ir nuversti jo režimą Irake. Tačiau ši mintis kirtosi su JAV prezidento George'o Busho vyresniojo pozicija. Iš dalies tai ir galėjo būti generolo atsistatydinimo priežastimi 1991 m.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min