Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 14d. 07:53 , atnaujinta: 2014 lapkričio 14d. 08:14

Mirė Michailo Saakašvilio ir Petro Porošenkos reformų architektas Kacha Bendukidzė

Kacha Bendukidzė
„Wikimedia Commons“ nuotr. / Kacha Bendukidzė

Ketvirtadienį Londone mirė Kacha Bendukidzė – verslininkas, buvęs Gruzijos ekonomikos ministras, reformų architektas, Gruzijos Laisvojo universiteto įkūrėjas. Neseniai jam buvo atlikta širdies operacija. Įtariama, kad 58-erių K.Bendukidzė viename Londono viešbučių mirė patyręs širdies smūgį, rašo „Unian“.

„Mirė valstybės veikėjas, reikšmingas visam pasauliui ir vienas iškiliausių libertarų istorijoje“, – paskelbė buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis. Jis atskleidė, kad dar išvakarėse bendravo su K.Bendukidze, šis niekuo nesiskundė, džiaugėsi gyvenimu. O kitą dieną K.Bendukidzė jau neatsiliepė į M.Saakašvilio žinutes ir skambučius.

Paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje jis ėmėsi verslo Rusijoje, įkūrė konglomeratą OMZ. Iki 2004 m. K.Bendukidzė buvo Rusijos pramonininkų ir verslininkų sąjungos viceprezidentas, tačiau po Rožių revoliucijos persikėlė į Tbilisį, o po metų pardavė ir OMZ akcijas.

Iki 2004 m. K.Bendukidzė buvo Rusijos pramonininkų ir verslininkų sąjungos viceprezidentas, tačiau po Rožių revoliucijos persikėlė į Tbilisį, o po metų pardavė ir OMZ akcijas.

Gruzijos vyriausybėje jam buvo patikėtos ekonomikos ministro pareigos, vėliau jis tapo ekonomikos reformų ministru. Per jo buvimo valdžioje laikotarpį Gruzijoje buvo įvykdytos vienos ryškiausių reformų visame pasaulyje – šalis „Doing Business“ reitinge pakilo iš 137 vietos į 11.

Iš Ukrainos pasprukus Viktorui Janukovyčiui, K.Bendukidzė tapo dažnu svečiu Kijeve. Jis naujajai Ukrainos valdžiai padėjo kurti reformų pamatus, tapo Ekonomikos tarybos nariu. Vėliau jis visgi sukritikavo Ukrainos valdžią, kad ši neskiria pakankamai dėmesio ekonominėms reformoms.

M.Saakašvilis socialiniame tinkle „Facebook“ atskleidė, kad Kijeve jam netrukus buvo ketinama skirti svarbias pareigas valstybės tarnyboje. Jis taip pat pareiškė, kad prieš kelis mėnesius K.Bendukidzė buvo priverstas palikti gimtąją šalį dėl įvairių prieš jį pradėtų bylų – jis baiminosi, kad bus arba suimtas, arba iš jo atimtas pasas.

Buvusio šalies vadovo teigimu, K.Bendukidzė buvo ypatingai geranoriškas, ir kartu visiškai netoleravo blogio.

(Angliška M.Saakašvilio pasisakymo versija – apačioje)

 

Užuojautą dėl K.Bendukidzės mirties pareiškė ir P.Porošenka bei Michailas Chodorkovskis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min