TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mirė sovietų kariuomenę iš Lietuvos išvedęs buvęs Rusijos gynybos ministras Pavelas Gračiovas

Pavelas Gračiovas
Wikipedia.com iliustr. / Pavelas Gračiovas
Šaltinis: 15min
0
A A

RIA NOVOSTI praneša, kad politikas mirė Maskvos Višinskio ligoninėje rugsėjo 23 d.

Politikas paguldytas į ligoninę rugsėjo 12 d. po insulto priepuolio.

Biografijos faktai

Pavelas Gračiovas įeis į istoriją kaip ministras, išvedęs iš Lietuvos Rusijos kariuomenę. Dar vienas faktas, susijęs su Lietuva: 1983 m. jis tapo 7-osios oro desanto divizijos štabo viršininku – divizijos vado pavaduotojas Kaune.

1992 m. rugsėjo 8 d. Maskvoje pasirašė Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos Respublikos teritorijos grafiką, kuriame buvo numatyta, kad Rusijos Federacijos kariuomenė iš Lietuvos turi būti išvesta iki 1993 m. rugpjūčio 31 d.

Pavelas Gračiovas ne kartą siųstas į karines misijas Afganistane, už tai apdovanotas.

1991 m. pučo metu jis buvo artimas Boriso Jelcino bendražygis, gynė Rusijos parlamentą.

1994-1995 m. pirmojo Čečėnijos karo metu vadovavo Rusijos kariuomenės veiksmams. Jam iki šiol būdavo primenamas neįvykdytas pažadas užimti Grozną per dvi valandas.

„Paša mersedesas“

Rusijos prezidentas Borisas Jelcinas 1991 m. rugpjūčio 23 d. jį paskyrė RTFSR valstybinio gynybos komiteto pirmininku. TSRS prezidentas Michailas Gorbačiovas suteikė generolo pulkininko laipsnį ir paskyrė TSRS gynybos ministro pirmuoju pavaduotoju. 1992 m. armijos generolas. 1992–1996 m. Rusijos Federacijos gynybos ministras. Dėl aistros „Mercedes-Benz” markės automobiliams Maskvos žiniasklaidos pramintas „Paša mersedesu“.

1993 m. spalio mėn. per Rusijos AT ir prezidento B. Jelcino konfliktą, paremdamas pastarąjį, išvedė kariuomenę į Maskvos gatves.

1994 m. įtartas, kad organizavo sprogimą laikraščio „Moskovskij komsomolec“ redakcijoje, dėl kurio žuvo žurnalistas Dmitrijus Cholodovas, rinkęs medžiagą apie neteisėtą Rusijos prekybą ginklais. 1996 m. birželio 17 d. pagal B. Jelcino ir Aleksandro Lebedžio rinkiminį susitarimą išleistas į atsargą.

WIKIPEDIA apie P.Gračiovą

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min