Trijų vaikų tėvui A.Shaikhui, kuris anksčiau Londone turėjo taksi automobilių įmonę, pirmieji psichikos ligos požymiai pasireiškė 2001-aisiais, kai žlugo jo pirmoji santuoka, rašo laikraštis „The Guardian“, remdamasis vyro artimaisiais.
Vyro, varginamo maniakinės depresinės psichozės, gyvenimas ėmė griūti – jis visiškai atsiribojo nuo savo šeimos ir nusprendė keliauti į užsienį. 2007-aisiais A.Shaikhas buvo areštuotas Kinijoje su keturiais kilogramais heroino. Londone įsikūrusi labdaros organizacija „Reprieve“, kuri teikė A.Shaikhui teisinę pagalbą, teigia, kad 53 metų vyrą įvežti narkotikus į Kiniją apgaulės būdu įtikino nusikaltėlių gauja.
Antradienį Kinijos vakarinio Sindziango regiono sostinėje Urumčyje A.Shaikhui buvo įvykdyta mirties bausmė, nors britų vyriausybė ir jo šeima ne kartą prašė šalies valdžią atsižvelgti į vyro psichikos sveikatos būklę ir jo pasigailėti. Egzekucija buvo įvykdyta, kai Aukščiausiasis Teismas atmetė paskutinį nuteistojo apeliacinį skundą. 2005-aisiais A.Shaikhas išvyko į Lenkiją, kur paskelbė ketinantis įkurti oro bendrovę, nors neturėjo jokių lėšų, rašo „The Guardian“.
Pasak dienraščio, tuomet A.Shaikhas elektroniniu paštu ėmė siuntinėti laiškus su savo idėjomis garsenybėms ir vyriausybės pareigūnams. Juose jis, be kita ko, tvirtino kalbėjęs su arkangelu Gabrieliumi.
Lenkijoje gyvenantis britas Paulas Newberry organizacijai „Reprieve“ sakė, jog susipažino su A.Shaikhu, kuris tuo metu buvo benamis ir jį kamavo haliucinacijos. „Iš karto buvo aišku, kad jis serga psichikos liga, nors buvo labai malonus žmogus, draugiškas ir labai atviras“, – pasakojo P.Newberry.
„Vis dėlto buvo akivaizdu, kad jį kamuoja haliucinacijos. Man atrodė, jog tai buvo ypač sunkus maniakinės depresijos atvejis“, – pridūrė jis. P.Newberry sakė, kad A.Shaikhas ant popierinės servetėlės užrašė dainos, kurią pavadino „Come Little Rabbit“, žodžius – vyras buvo įsitikinęs, kad ji taps dideliu hitu. Pasak brito, galiausiai jis sutiko su savo draugu padėti A.Shaikhui įrašyti šį kūrinį.
Britas mokytojas Garethas Saundersas, kuris drauge su A.Shaikhu atliko šią dainą, sakė, jog vyras buvo tikras, kad ji padės pasaulyje įtvirtinti taiką.
„Mes jam aiškiai pasakėme, kad ši daina beviltiška, bet jis vis tiek buvo neperkalbamas – jam atrodė, kad ši daina yra būtent tai, ko laukia pasaulis“, – sakė G.Saundersas. „The Guardian“ žiniomis, maždaug tuo metu A.Shaikhas buvo supažindintas su vyru, kuris sumokėjo už jo skrydį į Kirgiziją. Vėliau jis buvo įtikintas skristi į Kiniją su kitu vyriškiu, kuris, kaip jam buvo pasakyta, ten turi naktinį klubą. Šiame klube esą būtų skambėjusi A.Shaikho daina.
Pakeliui į Kiniją vyrai buvo sustoję Tadžikistano sostinėje Dušanbėje, kur A.Shaikhui buvo pasakyta, kad į Kiniją jis turės skristi vienas. Jam buvo duotas nedidelis lagaminas, kuriame buvo narkotikai, teigia organizacija „Reprieve“.
Urumčyje sulaikytas A.Shaikhas pareigūnams sakė nežinojęs, kas yra lagamine.