Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 25d. 08:08

Mirties bausmė Teksase: kalinys jai rengiamas trečiąkart

Egzekucijos kambarys
Scanpix nuotr. / Egzekucijos kambarys

Clevas Fosteris du kartus buvo Hantsvilyje, Teksase, kur dėl grobimo ir žmogžudystės jam turėjo būti įvykdyta mirties bausmė. Dukart JAV Aukščiausiasis Teismas nurodė atidėti sprendimo vykdymą. Antradienį Fosteriui skirtas trečias mirties bausmės įvykdymo laikas, rašoma spiegel.de.

Clevas Fosteris prisimena duris. Jos yra pagamintos iš plieno ir už jų Teksaso nuteistieji mirties bausme baigia savo gyvenimą. „Negali atitraukti akių nuo durų“, – sako C.Fosteris.

48-erių C.Fosteris prieš dešimt metų dalyvavo 30-metės pagrobime ir nužudyme. Pirmą kartą mirties bausmė jam turėjo būti įvykdyta 2011 metų sausį, antroji vykdymo data buvo numatyta praėjusių metų rugsėjį.

Abiem atvejais JAV Aukščiausiasis teismas paskutinę minutę nurodė atidėti vykdymą. To pasiekė nuteistojo teisininkai.  Pirmą kartą teismas nusprendė dar kartą peržiūrėti prašymą. Tuomet gynėjai teigė, kad jų klientas yra nekaltas ir teisme jam nebuvo tinkamai atstovauta. Antrą kartą teismas atidėjo vykdymą, nes prašyta nuteistajam skirti daugiau laiko pasiruošti teismo procesui. 

Antradienį Fosteris visgi turi žengti per šarvuotas duris, trečio atidėjimo jis nebesitiki.

Procesą žino mintinai

Anksčiau C.Fosteris dirbo kariuomenėje. Jo užduotis buvo pritraukti naujokų. Mirties bausme nuteisti kaliniai jį trumpai vadina „sarge“, sutrumpinta žodžio „seržantas“ forma. C.Fosteris teigia esąs nekaltas – apie tai jis kalba ir internete. Pasak prokurorų, jo kaltumą įrodo DNR pėdsakai, be to, C.Fosteris apklausų metu pasakojo vis skirtingas istorijos versijas.  

Jo advokatai teigia, kad 2004-iais, kuomet vyras buvo teisiamas, jam buvo prastai atstovaujama. Jie siekia, kad byla būtų atnaujinta. „Nenoriu, kad tai skambėtų arogantiškai, bet tikiu savo teisininkais ir Dievu“, – sako C.Fosteris.

Jis žino, kas vyks antradienį. 12 valandą baigsis jo keturių valandų susitikimas su draugais ir artimaisiais.

„Laikrodžiui parodžius 12 valandą, keliolika apsaugos darbuotojų jus palydės“, – teisėjo žodžius prisimena C.Fosteris. Jis teigia, kad iki mirties vietos yra lygiai 111 žingsnių, iš kalėjimo į mirties vietą jis bus vežamas automobiliu. Ten turi dar keturias valandas laukti vienutėje, kuri yra vos keli žingsniai nuo egzekucijos kameros. Pasiruošimas ir bausmės įvykdymas trunka apie valandą. 

Nuo 1924 iki 1964 metų Teksase 361 žmogus sėdo į elektros kėdę. Nuo to laiko 485-iems žmonėms buvo suleista mirtina injekcija. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min