Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 20, 12:43

Į mirties ir žiaurumo simbolį Bučą sugrįžta gyvybė

Beveik kiekviename nedidelio Bučos miesto kvartale žydinčių vyšnių žiedai krenta ant neseniai paklotos kelių dangos, kuri dengia vos prieš kelias savaites rusų tankų padarytus nuostolius. Per šešias savaites nuo tada, kai Rusijos kariai pasitraukė iš šio Kyjivo priemiesčio, palikdami masines nužudytų gyventojų kapavietes, taip pat išardytas gatves ir sugriautus pastatus, į Bučą atėjo pavasaris.
Buča Tik prenumeratoriams
Buča / AP/„Scanpix“ nuotr.

Į miestą sugrįžo normalus gyvenimas. Pastarosiomis savaitėmis į Bučą sugrįžo gyventojai, o miestas skubėjo atstatyti žalą, kurią padarė įsiveržusios Rusijos pajėgos ir jų ginklai.

Dabar, vaikštant žaliuojančiomis pavasarinėmis miesto gatvėmis, sunku įsivaizduoti, kokie baisumai čia vyko.

Naujai išasfaltuotoje gatvėje su šviežiai nudažytomis baltomis linijomis besisukantys gatvių valymo mašinos šepečiai šluoja tai, kas liko nuo sudužusio stiklo ir geležinių šrapnelių gabalėlių.

Viename iš rajonų, kuriame balandžio mėnesį buvo rasta daugybė iš maždaug 400 Ukrainos piliečių kūnų, technikai tiesė kabelį, kad atkurtų interneto ryšį. Prie vieno namo gyventojas šalino sunaikintų rusų tankų likučius, kurie vis dar mėtėsi jo sode.

Pašalinti kuo daugiau Rusijos okupacijos metu padarytos destrukcijos pėdsakų buvo svarbus žingsnis gydant Bučos gyventojų patirtas žaizdas, sakė miesto tarybos pareigūnas Tarasas Šapravskis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min