Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

„Mirties pirklys“ Viktoras Butas teigia atmetęs susitarimą dėl kaltinamojo pareiškimo JAV teismui

Įtariamas prekiautojas ginklais Viktoras Butas sekmadienį paskelbtame interviu sako, kad atmetė JAV kaltintojų siūlytą susitarimą dėl kaltinamojo pareiškimo, kuris būtų atskleidęs jo įtariamus kontaktus.
Viktoras Butas JAV pareigūnų rankose
Viktoras Butas JAV pareigūnų rankose / „Scanpix“ nuotr.

Niujorko kalėjime laikomas V.Butas, kuris retai duoda interviu, taip pat apkaltino JAV pareigūnus vykdant gerai surežisuotą šmeižto kampaniją ir sakė, kad Jungtinėse Valstijose nesitiki teisingumo.

„Man buvo pasiūlytas švelnesnis nuosprendis ir trumpesnis kalėjimo terminas, jei pasakysiu jiems viską, ką žinau apie savo kontaktus Rusijoje ir kitose šalyse“, – Rusijos valstybinei naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sakė „Mirties pirkliu“ vadinamas V.Butas, kurio komentarus agentūrai perdavė Rusijos konsulo Niujorke pavaduotojas.

43 metų V.Butas, buvęs sovietų armijos vertėjas, sakė, kad susitarimą dėl kaltinamojo pareiškimo jam siūlė JAV narkotikų kontrolės administracijos agentai, kurie lapkričio mėnesį atskraidino jį iš Tailando.

Tačiau šis vyras, kuris beveik dešimtmetį sugebėjo išvengti JAV pareigūnų, sakė, kad pasiūlymą atmetė ir kad po to buvo paliktas ramybėje.

„Nebuvo jokių tardymų, – sakė jis. – Nebuvo nieko, ką būtų galima interpretuoti kaip spaudimą.“

Kariškių analitikai Maskvoje sakė, kad V.Buto areštas buvo ypač skaudus smūgis Rusijai, nes gali atskleisti galimus ryšius tarp vyriausybės pareigūnų ir nelegalios prekybos ginklais.

Jungtinės Tautos įtaria, kad V.Butas galėjo pardavinėti ginklus patiems įvairiausiems klientams – pradedant Talibanu ir baigiant Liberijos buvusiu prezidentu Charlesu Tayloru.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius