TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mirties traukinys su katastrofos aukų kūnais turėtų pajudėti į Charkovą

Žuvusiųjų kūnai laikomi šaldymo vagonuose Toreze
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Žuvusiųjų kūnai laikomi šaldymo vagonuose Toreze
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Separatistai Ukrainoje pagrobė visus 196 iš numušto Malaizijų oro linijų lėktuvo katastrofos vietos surinktus žuvusiųjų kūnus ir nuvežė į nežinomą vietą, paskelbė Ukrainos pagalbos tarnybos. Vėliau paaiškėjo, kad naktį separatistai, nieko niekam nesakę, sukrovė visus katastrofos vietoje rastus kūnus į šaldymo vagonus ir išvežė juos į netoliese esantį Torezo miestą. Vagonai stovi geležinkelio stotyje.

Papildyta  20.36 Traukinyje jau visi surasti katastrofos aukų kūnai

Donecko srities administracijos  pirmininko patarėjas Konstantinas Batozskis savo puslapyje „Facebook“ pranešė, kad šiuo metu Toreze stovinčiame specialiame šaldymo vagonų traukinyje jau yra visi 219 iki šiol surastų Malaizijos lėktuvo katastrofos aukų ir aštuoni žuvusiųjų palaikų fragmentai. Pasak patarėjo, traukinys turėjo pajudėti Charkovo, kurį kontroliuoja Kijevas, kryptimi.

K.Batozskis taip pat pranešė, kad teroristai naktį į Torezą atvežė visus aukų kūnus, kuriuos išvakarėse buvo nežinia kur išsivežę. Buvo rašoma, kad teroristai išsivežė 38 kūnus. K.Batozskis nežino, kokia tokio manevro prasmė.

Separatistai skelbia kad į Torezą jau pristatyti visi 247 surasti žuvusiųjų kūnai. Jie tikina, jog vis dar laukia ekspertų iš Malaizijos atvykimo į Donecką.

Papildyta 19.14 Ukraina negali garantuoti ekspertų saugumo katastrofos vietoje

Ukrainos ministro pirmininko pavaduotojas Vladimiras Groismanas pareiškė, kad Ukraina negali užtikrinti tarptautinių ekspertų saugumo Malaizijos lėktuvo katastrofos teritorijoje, kurią kontroliuoja teroristai.

Anot jo, ekspertai į katastrofos vietą gali važiuoti, bet Ukraina neprisiimtų atsakomybės už jų saugumą. Todėl, pasak V.Groismano, kiekviena šalis pati turi nuspręsti, – siųsti ten ekspertus ar ne. Jis taip pat pabrėžė, kad iš teroristus remiančios Rusijos taip pat nėra gauta jokių garantijų, kad ekspertai ten būtų saugūs.

Papildyta 18:10 rasti dar 27 žuvusiųjų kūnai

Dar 27 mirusiųjų kūnai kartu su 20 žmonių kūno dalių sekmadienį rasti Malaizijos oro linijų lėktuvo katastrofos vietoje, pranešė Ukrainos ministro pirmininko pavaduotojas Vladimiras Groismanas.

Papildyta 16.50 Tyrėjams pateiks tik neveikiantį zenitinį raketinį kompleksą „Buk“

Vienas Luhansko teroristų vadeivų Viačeslavas Bolotovas sekmadienį surengtoje spaudos konferencijoje, pasak gazeta.ru, pareiškė, kad teroristai pasirengę Malaizijos lainerio katastrofai tirti sudarytai komisijai pateikti savo turimą zenitinį raketinį kompleksą „Buk“. Vis daugėja įrodymų, kad laineris buvo numuštas iš „Buk“ paleistos raketos.

Tačiau, pasak V.Bolotovo, teroristų turimas kompleksas „Buk“ neveikia, todėl iš jo negalėjo būti šauta. Iki šiol teroristai apskritai neigė, kad turi šį kompleksą.

Ukrainos ir JAV specialiosios tarnybos paskelbė surinktus įrodymus, kad į lėktuvą galėjo būti šauta iš „Buk“, kuris prieš kelias dienas buvo įvežtas iš Rusijos, o po lainerio katastrofos vėl skubiai pervežtas atgal į Rusiją. Ukrainos valdžia skelbė net nustačiusi, kad „Buk“ šūvio metu valdė specialiai iš Rusijos atvykę kariškiai.

Papildyta 16.10 Gavo Ukrainos valdžios prašymą atiduoti aukų kūnus

Donecko separatistų lyderis Aleksandras Borodajus spaudos konferencijoje sekmadienį pareiškė, kad gavo oficialų Ukrainos valdžios prašymą išvežti iš katastrofos vietos aukų kūnus. Tačiau A.Borodajus nepasakė, ar tą prašymą vykdys.

Jis taip pat sakė, kad aukų palaikai, surinkti iš katastrofos vietos, bus laikomi geležinkelio vagonuose šaldytuvuose Toreze, „kol atvyks ekspertai“.

A.Borodajus aiškino, kad separatistai surinko lavonus iš katastrofos vietos „iš pagarbos šeimoms“, taip pat dėl to, kad jų būklė „tampa nežmoniška tokiomis sąlygomis“, turėdamas omenyje vasaros kaitrą, spartinančią palaikų irimą.

„Nebegalėjome laukti ilgiau dėl kaitros, taip pat todėl, kad toje zonoje esama daug šunų ir laukinių gyvūnų“, – pridūrė jis.

Papildyta 16.00 „Juodosios dėžės“ labai rūpi Maskvai

Ukrainos saugumo tarnyba paviešino dar vieną liepos 18 d. užfiksuotą pokalbį telefonu tarp vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ bataliono „Vostok“ vadovo Aleksandro Chodakovskio ir katastrofos teritorijoje dirbusio separatistų atstovo Aleksejaus. Jie kalbasi apie Malaizijos lėktuvo „juodąsias dėžes“.

VIDEO: Separatistų pokalbis apie juodąsias dėžes

A.Chodakovskis Aleksejui liepia kuo greičiau sužinoti, kur yra „juodosios dėžės“, nes jos labai rūpi Maskvai. A.Chodakovskis nurodo, kad pirmiausia reikia surasti dėžes, nes jos turi būti separatistų rankose ir negali patekti į nieko kito rankas.

Papildyta 13.50 „Juodosios dėžės“ – teroristų rankose

Ukrainos prorusiškų separatistų lyderis sekmadienį nurodė, kad kažkokie prietaisai, „tikriausiai „juodosios dėžės“, buvo rastos tarp šalies rytuose sudužusio Malaizijos keleivinio lainerio nuolaužų ir atvežtos į Donecko miestą.

„Kažkokie daiktai, tikriausiai juodosios dėžės, buvo rasti ir atgabenti į Donecką. Jie yra mūsų kontroliuojami“, – vadinamosios Donecko liaudies respublikos „premjeras“ Aleksandras Borodajus sakė per spaudos konferenciją.

„Tarp mūsų nėra specialistų, kurie tiksliai žinotų, kaip atrodo juodosios dėžės, tačiau atgabenome į Donecką techninių daiktų, kurie gali būti lainerio juodosios dėžės“, – pridūrė jis.

Jis pridūrė, kad „juodosios dėžės“ bus perduotos tarptautiniams ekspertams, „jei jie atvyks“, pranešė AFP.

Papildyta 14.30 Žuvusiųjų kūnų ir lėktuvo nuolaužų laukiama Charkove

„Ukrainskaja pravda“ praneša, kad žuvusiųjų kūnai ir Malaizijos lėktuvo nuolaužos turėtų būti atgabenti į Charkovą.

Apie tai paskelbė Antikrizinio centro vadovas Vasilijus Choma. „Vienos gamyklos teritorijoje parengta speciali vieta, kurioje bus galima laikyti pristatytas lėktuvo nuolaužas. Šioje vietoje ekspertai galės saugiai tirti lėktuvo nuolaužas“, – „Interfax-Ukraina“ sakė V.Choma.

Šiuo metu vyksta kūnų krovimo darbai, o paskui vyriausybinė komisija priims sprendimą, kur juos gabenti, – sakė valdininkas.

Jo teigimu, šaldymo vagonai, kuriais turėtų būti atvežti žuvusiųjų kūnai, jau nusiųsti į katastrofos rajoną. „Šiuo metu vyksta kūnų krovimo darbai, o paskui vyriausybinė komisija priims sprendimą, kur juos gabenti“, – sakė valdininkas.

Jeigu kūnai bus atvežti į Charkovą, čia dirbs mobilioji laboratorija, kurioje bus galima atlikti palaikų genetinius tyrimus.

Tiesa, V.Choma neatmetė galimybės, kad žuvusiųjų kūnai gali būti nugabenti ir į Kijevą.

Valdininkas tikino, jog dešimt Charkovo viešbučių yra pasirengę nemokamai apgyvendinti žuvusiųjų artimuosius, delegacijas iš užsienio ir tarptautinių nevyriausybinių organizacijų atstovus. Žuvusiųjų artimiesiems pagalbą suteikti yra pasirengę 31 psichologas ir 25 medikai.

Papildyta 14.15 „Juodosios dėžės“ atgabentos į Donecką?

Vienas Ukrainos separatistas, besinaudojantis socialinio tinklo „Twitter“ paskyra „Novorossija“,sekmadienį paskelbė žinutę, kad juodosios dėžės iš šalies rytuose numušto Malaizijos keleivinio lainerio buvo atvežtos į Donecko miestą – prorusiškų separatistų tvirtovę.

Tačiau vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ (DNR) vienas vadeivų Sergejus Kavtaradzė atsisakė komentuoti tą pranešimą, kurį taip pat citavo Rusijos naujienų agentūra „Interfax“.

Separatistai pranešė, kad DNR „premjeras“ artimiausiu laiku surengs spaudos konferenciją.

Privertė atiduoti kūnus

Agentūros AP žurnalistai teigė šeštadienį matę, kaip sukilėliai deda kūnus į sunkvežimius ir juos išveža. Sekmadienį žuvusiųjų kūnų katastrofos vietoje jau nebuvo.

Ukrainos atstovė Natalija Bystro pranešė, kad šalies pagalbos darbuotojams separatistai grasino ginklais ir privertė atiduoti žuvusiųjų kūnus. „Kur jie padėjo kūnus, mes nežinome“, – sakė N.Bystro.

„Scanpix“/„Reuters“, AFP nuotr./Malaizijos lėktuvo „Boeing 777“ katastrofos vieta rytų Ukrainoje
„Scanpix“/„Reuters“, AFP nuotr./Malaizijos lėktuvo „Boeing 777“ katastrofos vieta rytų Ukrainoje

Ukrainos pagalbos tarnybų darbuotojas Aleksandas Piliušinas sakė, kad sukilėliai kūnus sudėjo ir išvežė per porą valandų. Nei N.Bystro, nei A.Piliušinas negalėjo pasakyti, kas nutiko su 102 kūnais, kurie iki šiol nerasti.

Ukrainos saugumo ir gynybos tarybos atstovas Andrejus Lysenka tikino, kad teroristai nesakė, kur veža kūnus. „Sukilėliai daro viską, kad nuslėptų jog Rusija jiems tiekė raketas, kuriomis buvo numuštas lėktuvas“, – sakė A.Lysenka.

Anksčiau Ukrainos vyriausybė buvo paskelbusi, kad su separatistais pasiekė susitarimą dėl kūnų išvežimo.

Žiniasklaidos pranešimai, kad žuvusiųjų palaikai jau kelias dienas guli po atviru dangumi vasaros saulėkaitoje, sukėlė pasipiktinimą visame pasaulyje, ypač Nyderlanduose, kurių piliečiai sudaro daugiau nei pusę tarp 298 aukų.

Scanpix nuotr./Vagonai Ukrainos sukilėlių kontroliuojamoje Donetsko mieste Torezo regione, kur, pasak stoties darbuotojų ir vietinių, laikomi žuvusiųjų kūnai.
Scanpix nuotr./Vagonai Ukrainos sukilėlių kontroliuojamoje Donetsko mieste Torezo regione, kur, pasak stoties darbuotojų ir vietinių, laikomi žuvusiųjų kūnai.

Žuvusieji laikomi geležinkelio stotyje

JAV Valstybės departamentas pranešė, kad iš įvykio vietos buvo išnešti ne tik žuvusiųjų kūnai, bet ir lėktuvo dalys. Katastrofos vietoje nebeliko ir ginkluotų teroristų.

BBC skelbia, kad mažiausiai 160 kūnų šaldymo vagonais buvo atvežti į netoliese esantį teroristų kontroliuojamą Torezo miestą. Sąstatas stovi geležinkelio stotyje.

Geležinkelio darbuotojai sakė, kad lokomotyvas vagonus atitempė sekmadienio naktį.

Vienas geležinkelio darbuotojas pasakojo, kad palaikai buvo vežami visą naktį ir kad jie bus išsiųsti Ilovaisko miestelio, esančio į pietvakarius nuo Torezo, kryptimi.

„Kažkas buvo atvežta, ir mums liepė laukti“, – pridūrė darbuotojas, pageidavęs neviešinti jo vardo, sakydamas, kad tas krovinys buvo žuvusiųjų palaikai.

„Tai buvo lavonai. Kūnus atvežė praėjusią naktį“, – vienas budintis pareigūnas Torezo stotyje sakė „Reuters“.

Sekmadienio dieną prie vagonų, kuriuos saugo ginkluoti separatistai, leista prieiti ESBO stebėtojams ir apžiūrėti juos.

Ukrainos pareigūnai tikisi, kad kūnai bus atvežti į Ukrainos vyriausybės kontroliuojamą Charkovo miestą, tačiau neaišku, ar separatistai su tuo sutiks. Separatistų lyderis Aleksandras Borodajus tikino, kad separatistai ESBO stebėtojams netrukdė.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Žuvusiųjų kūnai laikomi šaldymo vagonuose Toreze
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Žuvusiųjų kūnai laikomi šaldymo vagonuose Toreze
 
 
 
 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min