Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mirtini priešai Viktoras Janukovyčius ir Julija Tymošenko buvo sutarę 20-iai metų pasidalinti valdžią Ukrainoje?

Didžiausią palankumą ukrainiečiai kol kas rodo V.Janukovičiui ir J.Tymošenko.
„Scanpix“ nuotr. / Julija Tymošenko ir Viktoras Janukovyčius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nepaisant viešumoje deklaruoto priešiškumo tarp nuverstojo Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir buvusios premjerės Julijos Tymošenko, laikršačio „Ukrainska Pravda“ paviešinti dokumentai rodo, kad prieš 2009-ųjų rinkimus jie slapta susitarė pasidalinti valdžią ir 20 metų pakaitomis užimti svarbiausius politinius postus.

Prieš penkerius metus sudarytą susitarimą liudijantys dokumentai buvo rasti V.Janukovyčiaus rezidencijoje Mežigorjėje, kai šis po kruvinų protestų Kijeve pabėgo iš sostinės, teigia „Ukrainska Pravda“.

Susitarimuose numatytas valdžios pasidalijimas tarp V.Janukovyčiaus ir J.Tymošenko partijų iki 2029 metų, bendro partijų rinkiminio sąrašo sudarymas. Taip pat kalbama apie pakeitimus Konstitucijoje, kad prezidentas būtų renkamas parlamento, o ne tiesioginiuose rinkimuose.

Kad tuometinis prezidentas Viktoras Juščenka nesukliudytų jų planams, suokalbininkai sutarė pasinaudoti visomis spaudimo priemonėmis, taip pat ir masiniais protestais bei apkalta prezidentui.

Jie taip pat sutarė, kad pirmas dvi kadencijas prezidentu bus V.Janukovyčius, o kitas dvi – J.Tymošenko. Kitam tuo metu teks premjero postas.

J.Tymošenko neigia, jog egzistavo raštiškas susitarimas su V.Janukovyčiumi.

„Tokie sandorai niekada nesudaromi raštu. Reikia būti visiškai nenormaliu, kad rašytum tokius dalykus popieriuje“, – J.Tymošenko komentavo „Ukrainska Pravda“.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min