Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 01 02, 13:47

Mirus per ataką Melburne sužeistam vyrui, užpuolikui pateikti kaltinimai nužudymu

Mirus per išpuolį Melburne praėjusį mėnesį sužeistam senyvam vyrui, įtariamam užpuolikui prie kaltinimų kėsinusis nužudyti antradienį taip pat buvo prijungtas kaltinimas nužudymu.
Melburne į pėsčiuosius įvažiavo automobilis
Melburne į pėsčiuosius įvažiavo automobilis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Afganų kilmės australas Saeedas Noori buvo kaltinamas dėl 18 pasikėsinimo nužudyti atvejų ir vieno pavojaus gyvybei sukėlimo atvejo.

Jis kaltinamas gruodžio 21-ąją antrame didžiausiame Australijos Melburno mieste tyčia įsirėžęs į minią praeivių ir taikęsis į turistus bei apsipirkti prieš Kalėdas išėjusius žmones.

Melburno magistrato teismas prie šiam asmeniui pateiktų kaltinimų prijungė ir kaltinimą nužudymu, po to kai praėjus aštuonioms dienoms po incidento ligoninėje mirė 83 metų vyras. Dar trys nukentėjusieji tebėra gydomi ligoninėje.

Už nužudymą australui gresia maksimali laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė, o už pasikėsinimą nužudyti – 25 metai kalėjime.

Pareigūnai neleido paleisti už užstatą 32 metų S.Noori. Jis dar neprisipažino dėl jokių jam pateiktų kaltinimų. Pranešama, kad Australijos pilietybę turintis pabėgėlis iš Afganistano vartojo narkotikus ir turi psichinių problemų. Kaltinamojo advokatai tvirtina, kad privalo būti atsižvelgta į jo psichinę negalią ir pajėgumą dalyvauti teismo procese.

Incidentas įvyko nepraėjus nė metams po panašaus išpuolio Melburno judriausiame prekybos centre. Tąsyk į praeivius įsirėžus automobiliui žuvo šeši žmonės. Mašinos vairuotojo byla tebetiriama; nustatyta, kad jis taip pat vartojo narkotikus.

2016-aisiais pietų Prancūzijos kurortiniame Nicos mieste į minią įsirėžus džihadistams prijaučiančio vyro vairuojamam sunkvežimiui žuvo 86 žmonės. Po tos atakos daugelis šalių, tarp jų Australija, ėmėsi priemonių užkirsti kelią atakoms panaudojant automobilius judriose vietose.

Pritaikytos įvairios atgrasomosios priemonės, tokios kaip tvoros ir stebėjimo kameros, taip pat automobilius stabdančios priemonės – medžiai ir užtvarai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min