Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 20d. 23:02

Misija sunki: Vengrijos žurnalistas atsako į klausimą, ar opozicija gali nuversti V.Orbaną?

Peteris Marki-Zay Tik prenumeratoriams
Imago / Scanpix nuotr. / Peteris Marki-Zay
Įtakingo Vengrijos savaitraščio HVG žurnalistas Adamas Bihari 15min tvirtino, kad susivienijusi šalies opozicija žengė protingą žingsnį, kai išsirinko sparčiai kylantį konservatorių Peterį Marki-Zay kandidatu į premjerus kitų metų rinkimuose. Tiesa, valdančioji partija „Fidesz“ ir ilgametis premjeras Viktoras Orbanas jau daro viską, kad oponentą sutriuškintų oficialiai kovai nė neprasidėjus.

Šalies opozicinės partijos labai skirtingos – koalicijoje yra ir neonacių, ir fanatiškų liberalų. Bet ideologiniai skirtumai kol kas atidėti į šalį – svarbiausia nuversti per dešimtmetį Vengriją demokratijai esą daug žalos padariusį V.Orbaną ir „Fidesz“.

Apžvalgininkų teigimu, vien opozicijos surengti pirminiai kandidato mesti iššūkį premjerui rinkimai vengrams turėjo priminti, kad tikri debatai ir tikra politinė kova įmanoma.

O ir šio balsavimo nugalėtojas – pietrytinio Hodmezėvašarhėjaus miesto meras P.Marki-Zay – kelia daug vilčių.

Kaip 15min teigė žurnalistas A.Bihari, visai nesvarbu, kad šis politikas netgi savotiškai panašus į V.Orbaną. P.Marki-Zay yra išties konservatyvus – jis pasisako prieš abortus, „nėra nuosaikių pažiūrų“ kalbant apie LGBTQ bendruomenės teises.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Peteris Marki-Zay
AFP/„Scanpix“ nuotr./Peteris Marki-Zay

Svarbiausia, kad jis – ne V.Orbanas, kurį Vengrijos vyriausybės kritikai vadina korumpuotu vagimi, sąjungininkų prikaišiojusiu ir į žiniasklaidą, ir į svarbiausius ekonomikos sektorius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min