Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 7d. 17:14

Mįslė įminta: keturis vienos šeimos narius Prancūzijoje nužudė godus giminaitis

Dingusi Troadecų šeima
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dingusi Troadecų šeima

Prancūzijoje keturi vienos šeimos nariai buvo užmušti laužtuvu per ilgamečio ginčo dėl auksinių monetų paveldėjimo kruviną atomazgą, pirmadienį atskleidė Prancūzijos vakaruose esančio Nanto miesto prokuroras.

Išžudytos šeimos tėvo svainis Hubert'as Caouissinas, kuris prisipažino dėl šių šiurpių žmogžudysčių, sukapojo kūnus ir kai kurias jų dalis sudegino, o kai kurias – užkasė, spaudos konferencijoje sakė prokuroras Pierre'as Sennes'is.

49 metų Pascalis Troadecas, jo bendraamžė žmona Brigitte, jųdviejų 21 metų sūnus Sebastienas ir aštuoniolikmetė dukra Charlotte dingo vasario 16 dieną, o šios šeimos istorija sukrėtė visą šalį.

H.Caouissinas tyrėjams papasakojo manęs, kad Pascalis sau pasilaikė auksines monetas, kurias reikėjo „pasidalyti su likusiais šeimos nariais“, sakė P.Sennes'is, kuris pridūrė, kad įtariamasis jautė „didelį apmaudą“ dėl šio dešimtmečio senumo ginčo.

Jis bus apkaltintas žmogžudystėmis, o jo partnerei Lydie, Pascalio seseriai, gresia kaltinimai klastojus įrodymus ir padėjus įvykdyti nusikaltimą – atsikratyti kūnais.

H.Caouissinas tyrėjams papasakojo manęs, kad Pascalis sau pasilaikė auksines monetas, kurias reikėjo „pasidalyti su likusiais šeimos nariais“

H.Caouissinas tyrėjams papasakojo, kad vasario 16-osios vakarą įsmuko į svainio namus Nanto priemiestyje Orvo ir slėpėsi garaže, kol šeima nuėjo miegoti. Jis teigė iš pradžių ketinęs tik „gauti informaciją“.

Išgirdę triukšmą pirmame aukšte Pascalis ir Brigitte nulipo laiptais žemyn, Pascalis laikęs laužtuvą, tvirtino jis.

Įvyko „didelio smurto scena“, H.Caouissinas atėmė iš Pascalio laužtuvą ir juo užmušė jį ir Brigitte.

Tada jis nužudė Sebastieną ir Charlotte, kurie abu buvo studentai, parvykę per mokslo metų atostogas, sakė P.Sennes'is.

H.Caouissinas ten liko iki aušros, o paskui grįžo į savo namus Bretanėje už maždaug 300 km ir pasakė Lydie, kad nužudė jos brolį ir jo šeimos narius.

Vasario 17-ąją jis grįžo išvalyti namų ir išvežti kūnų, kuriuos kitą dieną sukrovė į Sebastieno automobilį.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Policija įtaria, kad Troadecų šeima buvo nužudyta
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Policija įtaria, kad Troadecų šeima buvo nužudyta

H.Caouissinas ir Lydie Troadec kitas dvi ar tris dienas bandė atsikratyti kūnų.

„Atrodo, kad kūnai buvo sukapoti, kai kurios dalys – užkastos, o kitos – palaidotos“, – sakė prokuroras.

Pasak jo, H.Caouissinas ir L.Troadec išvalė Sebastieno automobilį, „bandydami atkratyti kraujo“, o tada, bandydami nukreipti dėmesį paliko jį bažnyčios stovėjimo aikštelėje Sen Nazero uostamiestyje už maždaug valandos kelio.

„Liguista lobio medžioklė“

Dar liko labai daug darbo, sakė P.Sennes'is ir pažymėjo, kad tyrėjai vis dar nežino, kur yra užkastos kūnų dalys.

Įtarimai šioje byloje iš pradžių buvo kritę ant Sebastieno Troadeco, kuris turėjo psichologinių problemų ir kuriam 2013-aisiais, kai jis dar buvo nepilnametis, buvo paskirta visuomenei naudingų darbų už grasinimus mirtimi savo tinklaraštyje.

H.Caouissinas ir Lydie Troadec dar tyrimo pradžioje buvo apklausiami beveik 21 valandą ir H.Caouissinas tada pasakė tyrėjams, kad susipyko su šia šeima dėl paveldėjimo.

Tačiau dėmesys nuo jo nukrypo Troadecų namuose, o paskui – Sebastieno automobilyje radus H.Caouissino DNR pėdsakų.

H.Caouissinas ir Lydie Troadec dar tyrimo pradžioje buvo apklausiami beveik 21 valandą ir H.Caouissinas tada pasakė tyrėjams, kad susipyko su šia šeima dėl paveldėjimo.

Sekmadienį pora buvo sulaikyta Prancūzijos šiaurės vakaruose esančiame Bresto uostamiestyje.

Per pradines kratas Troadecų namuose buvo rasta tėvų ir Sebastieno kraujo pėdsakų ir ženklų, kad buvo bandoma juos išvalyti.

Tyrėjai taip pat rado kruvinus Sebastieno mobilųjį telefoną ir jo motinos laikrodį.

Tyrimas dėl nužudymų, pagrobimo ir neteisėto laisvės apribojimo buvo pradėtas vasario 27-ąją, 11 dienų po to, kai Brigitte sesuo sukėlė aliarmą.

Po paslaptingo šeimos dingimo užuominų buvo nedaug. Pirmas proveržis buvo padarytas kovo 1 dieną, kai vienas bėgikas miškingame rajone netoli Bretanės Dirinono miestelio rado pilkus džinsus su Charlotte sveikatos draudimo kortele kišenėje.

Kitą dieną už maždaug 500 m, netoli tos vietos, kur anksčiau gyveno įtariamasis ir jo žmona, buvo rastos dvi Pascalio knygos.

Be to, kovo 2 dieną tyrėjai rado Sebastieno automobilį Sen Nazere.

P.Sennes'is penktadienį sakė, kad kaltininkas galbūt norėjo palikti užuominų per „liguistą lobio medžioklę“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min