Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 kovo 12d. 14:42

Mistika: nužudytas „Russia Today“ įkūrėjas iš JAV išskrido praėjus beveik 40 dienų po savo mirties?

Michailas Lesinas JAV paliko „po mirties“?
navalny.com nuotr. / Michailas Lesinas JAV paliko „po mirties“?

Rusijos opozicijos veikėjas Aleksejus Navalnas savo tinklaraštyje šeštadienį publikavo šokiruojantį faktą. Remiantis viešai internete prieinama JAV muitinės informacija paaiškėjo, kad asmuo, turintis Rusijos pasą su Michailo Lesino vardu, jo gimimo data ir paso numeriu, iš Los Andželo išskrido 2015 m. gruodžio 15 d.

Oficialia M.Lesino mirties data laikoma 2015 m. lapkričio 7 d.

Pasak A.Navalno, jis atmeta klaidos sistemoje tikimybę, nes ją tikrinęs tiek M.Lesinui būnant gyvam, tiek iš karto po jo mirties, ir tada informacijos apie išvykimą iš Los Andželo nebuvo.

Duomenis apie ne JAV piliečius, atvykstančius ir išvykstančius iš šios šalies, galima sužinoti užpildžius formą I94 JAV Nacionalinio saugumo departamento svetainėje.

„Tai buvo antrininkas. Vaiduoklis. Gyvas Lesinas. Lesino klonas. Paslaptingas Lesino brolis. Gal JAV siena – tai slaptos durys į pragarą ir kaip tik keturiasdešimtą dieną siela turi per jas išeiti, turėdama su savimi pasą. Nežinau“, – savo tinklaraštyje ironizavo A.Navalnas.

Spėjimą, kad galbūt iš JAV buvo išgabentas M.Lesino kūnas, A.Navalnas taip pat atmeta.

„Ką tuomet palaidojo Los Andžele?“ , – klausia opozicijos politikas ir pabrėžia, kad informacijos apie įvykusias laidotuves beveik nėra.

„Bet kokiu atveju, žurnalistams reikėtų paskambinti į JAV Nacionalinio saugumo departamentą ir paklausti, kodėl pas jus mirusieji kerta sieną?“, – rašo A.Navalnas.​

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Michailas Lesinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Michailas Lesinas

Šią savaitę paskelbtos JAV sostinės teismo medicinos tyrėjų išvados, kad M.Lesinas, Rusijos žiniasklaidos magnatas ir buvęs Kremliaus padėjėjas, kuris praeitais metais buvo rastas negyvas viename Vašingtono viešbutyje, mirė nuo smūgio buku daiktu į galvą.

M.Lesinas buvo prieštaringai vertinamas veikėjas, kaltintas varžęs žiniasklaidos laisvę Rusijoje.

Jis buvo Rusijos spaudos, televizijos ir radijo ministras 1999–2004 metais, o vėliau dirbo Kremliaus padėjėju. 2013-aisiais jis stojo prie valstybinės žiniasklaidos milžinės „Gazprom-Media Holding“ vairo ir prižiūrėjo Rusijos liberalios pakraipos radijo „Echo Moskvy“ veiklą.

Tačiau 2014-aisiais jis pasitraukė iš to posto – esą dėl padėties šeimoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

01:54
01:53
27:22

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min