Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 01 11, 08:05

Moderniausias energetikos parkas

Milžiniška moderni povandeninė energetinė sistema sujungs Šiaurės ir Vakarų Europos šalių atsinaujinančių energijos šaltinių jėgaines.
Vėjo jėgainės
Vėjo jėgainės / Audriaus Bagdono/BFL nuotr.

Devynios Europos šalys planuoja Šiaurės jūroje nutiesti milžinišką povandeninę energetinę sistemą, kuri bus sujungta su vėjo bei potvynių jėgainėmis ir hidroelektrinėmis. Tūkstančiai kilometrų aukščiausių technologijų kabelių bus nutiesta jūros dugnu per ateinančius 10 metų. Tai bus novatoriškiausias Europos energetikos parkas.

Šie kabeliai sujungs jau esamas ir naujas vėjo jėgaines Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje su Belgijos ir Danijos jūros potvynių ir srovių jėgainėmis bei Norvegijos hidroelektrinėmis. 30 mlrd. eurų kainuosiantis projektas kompensuos atsinaujinančių energijos šaltinių nepastovumą ir garantuos nepertraukiamą energijos tiekimą visoms jame dalyvaujančioms šalims: Vokietijai, Didžiajai Britanijai, Prancūzijai, Danijai, Norvegijai, Olandijai, Belgijai, Airijai ir Liuksemburgui. Dėl šio projekto sutarę šių šalių energetikos ministrai pasirašė vadinamąją Šiaurės jūros šalių lengvatinę iniciatyvą.

Berlynas save laiko varomąja šio projekto jėga. „Vokietijai, puoselėjančiai ambicingus vadinamosios ofšorinės plėtros planus, šis projektas labai svarbus, – sakė Vokietijos ekonomikos ir technologijų ministras Raineris Bruederle. – Jo esmė – jungiantis tinklas, būtinas, kad vėjo energija būtų sėkmingai generuojama ir pasiektų vartotojus.“

Iki šių metų pabaigos 9 šalys planuoja pasirašyti įpareigojančią sutartį. Projektą finansuos energetikos bendrovės, kurios bus įtrauktos į derybas. Tikimasi, kad bus pagaminama 100 gigavatų energijos.

Europos Sąjunga siekia iki 2020 metų penktadalį jai reikalingos elektros energijos gauti iš atsinaujinančių šaltinių. Norint pasiekti šį tikslą, reikia diegti naujausias technologijas ir kurti modernias energetikos sistemas, galinčias kompensuoti iš vėjo ir saulės gaunamos energijos svyravimus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min