Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 17d. 09:24

Mokslininkai paskelbė įrašą, kuriame girdėti žemės drebėjimo Japonijoje garsas

Okawa pradinė mokykla
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Okawa pradinė mokykla

Mokslininkai paskelbė įrašą, kuriame užfiksuotas momentas, kaip įvyksta 9 balų žemės drebėjimas Japonijoje, sukėlęs cunamį, kuris užliejęs pakrantę nušlavė viską, kas buvo jo kelyje.

„Jeigu ir gali būti naikinimo garsas, šis įrašas yra būtent tai“, – skelbia „Daily Mail“, pristatydami mokslininkų pateiktą Japonijos šiaurės rytinę dalį supurčiusio žemės drebėjimo garso įrašą. Žemės drebėjimas sukėlė milžinišką cunamį, per kelias minutes nušlavusį viską, kas pasitaikė kelyje.

Išgirsti tai, kokį garsą sukėlė šis žemės drebėjimas, galimybę suteikė Ramiojo vandenyno aplinkos tyrimų laboratorijos, įsikūrusios Sietle, mokslininkai.

Šis įrašas buvo padarytas po vandeniu įtaisytu mikrofonu į pietvakarius nuo Aliaskos esančiose Aleutų salose. Mikrofonas buvo įtaisytas apie 1448 kilometrų atstumu nuo žemės drebėjimo epicentro. „Šis garsas panašus į kylančios raketos“, – pristatomas įrašas.

Šiame įraše garsas yra pagreitintas 16 kartų, ir antroje dalyje virsta ištisu gaudesiu, kuomet žemę praryja vandenyno bangos.

Manoma, kad šis žemės drebėjimas, įvykęs kovo 11 dieną, pražudė 26 tūkstančius žmonių. Iki šiol 140 tūkstančių žmonių gyvena laikinuose prieglobsčiuose,  po žemės drebėjimo netekę namų.

VIDEO: Underwater Microphone Captures Honshu, Japan Earthquake
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min