Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 5d. 21:09

Mokslininkai prognozuoja, kada visiškai paskęs Venecija

Venecija
15min /Jurgitos Lapienytės nuotr. / Venecija

Jau 2100 metais gali nebelikti Venecijos. O taip pat, kaip skelbia tvn24.pl, kitų Italijos miestų, esančių šalia Adrijos jūros nuo Triesto iki Ravenos. Apie pavojų dėl kylančio vandens lygio Viduržemio jūroje įspėja tarptautinė mokslininkų grupė, savo tyrimais patvirtinusi ankstesnius duomenis.

Anot tyrėjų, jūros lygis gali pakilti net iki 140 centimetrų, kas pasmerktų prie jūros esančius miestus – jie būtų užlieti. Apie tai prabilo Italijos geofizikos ir vulkanologijos instituto ir Romos, Bario, Lečės, Katanijos, Haifos Izraelyje bei Paryžiaus ir Marselio Prancūzijoje universitetų mokslininkai. Jų bendrą darbą išspausdino mokslo žurnalas „Quaternary International“.

Mokslininkai teigia, kad Italijoje 33 miestai ir miesteliai gali būti užlieti iki šio amžiaus pabaigos. Per pastaruosius tūkstantį metų Viduržemio jūros lygis pakilo iki 30 centimetrų, tačiau per artėjantį šimtmetį kils tris kartus labiau. Kas reiškia, kad Adrijos jūros – šiaurinės Viduržemio jūros atšakos – vandens lygis kils net iki 140 centimetrų.

Toks spartus vandens lygio kylimas aiškinamas klimato pokyčiais, kuriuos lėmė tai, kad atmosferoje yra vis daugiau anglies dvideginio.

Jau anksčiau skelbta, kad iki 2100 metų visų jūrų pasaulyje vandens lygis pakils 60–95 centimetrais.

Naujosios prognozės dar pesimistiškesnės, ypač Italijai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min