-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mokslininkas: Fukušimos atominės jėgainės katastrofa nesukėlė pasekmių sveikatai

Vienas Japonijos vyriausybės remiamas mokslininkas penktadienį pareiškė, kad spinduliuotė, pasklidusi po avarijos Fukušimos atominėje elektrinėje, nepadarė jokio neigiamo poveikio netoliese gyvenusiems žmonėms.
Šiuo metu Japonijoje išjungti beveik visi branduoliniai reaktoriai.
Šiuo metu Japonijoje išjungti beveik visi branduoliniai reaktoriai. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šis Japonijos nacionalinio radiologijos instituto mokslininko Kazuo Sakai pareiškimas laikomas naujausiu valdžios mėginimu išsklaidyti nuogąstavimus dėl ilgalaikių tos katastrofos padarinių.

Tačiau jį atmetė žaliųjų organizacija „Greenpeace“, pareiškusi, kad vyriausybei nederėtų žiūrėti pro pirštus į galimą grėsmę žmonių sveikatai.

„Nuo avarijos Fukušimoje nebuvo pastebėta jokio poveikio sveikatai, nors esame girdėję pranešimų, jog kai kurie žmonės susirgo dėl streso, patiriamo gyvenant evakuotiems, taip pat dėl nerimo ir baimės dėl radiacijos, – pareiškė K.Sakai. – Iš epidemiologinių tyrimų tarp Hirošimos ir Nagasakio atominių bombardavimų aukų žinome, kad jog esant didesnei 100 milisivertų apšvitos dozei, vėžio rizika laipsniškai didėja.“

„Kita vertus, negalime sakyti, kad vėžio rizika didės, jeigu apšvitos dozė mažesnė negu 100 milisivertų“, – pridūrė tyrėjas, pabrėždamas, jog dauguma žmonių patyrė ne didesnę negu 20 milisivertų apšvitą.

K.Sakai sakė, kad tokia dozė nesiekia „lygio, kuris skatintų nerimauti dėl poveikio sveikatai“ Fukušimos jėgainės apylinkių gyventojams, vertinant apšvitą, gaunamą iš atmosferos, taip pat sukeliamą radioaktyviųjų izotopų, pasisavinamų su maistu.

Tuo tarpu Fukušimos prefektūros vyriausybinė komisija šią savaitę paskelbė, kad trys žmonės, kurie per 2011 metų kovą įvykusią avariją buvo 18 metų ar jaunesni, buvo diagnozuotas skydliaukės vėžys.

Radioaktyvūs jodo izotopai, paskleidžiami į aplinką per branduolines avarijas, kaupiasi skydliaukėje, ypač jauniems žmonėms. Po 1986 metais tuometėje Sovietų Sąjungoje įvykusios Černobylio jėgainės katastrofos užterštose teritorijose buvo stebimas aiškus susirgimų skydliaukės vėžiu pagausėjimas.

Kalbėdamas apie skydliaukės vėžio atvejus Fukušimoje, K.Sakai teigė, kad „nėra aiškaus ryšio tarp šių susirgimų vėžiu ir apšvitos, nes empirinė patirtis rodo, kad turi praeiti keleri metai, kol skydliaukės vėžys pasireiškia po apšvitos“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius