Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Moldovoje neatsirado kandidatų į prezidentus

Moldovijos prezidentas Vladimiras Voroninas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Moldova gyvena be oficialaus valstybės vadovo jau daugiau kaip dvejus metus, kai 2009 metų rugsėjį šį postą paliko komunistų lyderis Vladimiras Voroninas.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Moldovos prezidento rinkimų komisija pirmadienį užbaigė darbą pirma laiko, nes niekas nesugebėjo iškelti kandidatūros į šį postą prieš rinkimus, paskirtus gruodžio 18 dieną.

Į komisiją kreipėsi septyni žmonės, kurie pateikė visus būtinus dokumentus, išskyrus parašus savo kandidatūroms remti, pranešė komisijos pirmininkas Tudoras Deliu.

Formaliai komisija yra. Bet mes nerengsime posėdžių, nes neturime ką registruoti – niekas nepadavė visų būtinų dokumentų kandidatui įregistruoti, – sakė T.Deliu.

Pagal įstatymą, kandidatą turi remti bent 15 parlamento deputatų.

„Formaliai komisija yra. Bet mes nerengsime posėdžių, nes neturime ką registruoti – niekas nepadavė visų būtinų dokumentų kandidatui įregistruoti, – pažymėjo T.Deliu. – Mes oficialiai tai pranešime penktadienį specialiame parlamento posėdyje prezidento rinkimų klausimu.“

Moldovos ministras pirmininkas Vladas Filatas paaiškino, kad deputatams nepavyko susitarti dėl kandidato į prezidentus.

„Trys deputatai primygtinai reikalauja įregistruoti nepriklausomą kandidatą arba deputatę, buvusią premjerę Zinaidą Greceanii. Tuo tarpu susivienijimo „Už europinę integraciją“ partijos reikalauja įregistruoti Demokratų partijos pirmininko, laikinai einančio prezidento pareigas, Mariano Lupu kandidatūrą. Esant tokiai situacijai, buvo nuspręsta nieko nekelti kandidatu į prezidento postą“, – sakė V.Filatas.

Dabar parlamentas privalo paskirti naujus rinkimus, kurie turi įvykti per 30 dienų. Jeigu ir antrąjį kartą nebus kandidatų arba niekas iš jų negaus būtino 61 balso, parlamentas turės būti paleistas, o laikinai einantysis prezidento pareigas privalės paskirti pirmalaikių rinkimų datą.

„Rinkimai dėl rinkimų“

Moldovoje prezidentą renka parlamento deputatai, ir už jį turi balsuoti ne mažiau kaip trys jų visų penktadaliai.

Dabartinė valdančioji koalicija siūlė išrinkti prezidentu laikinai einantį šias pareigas Demokratų partijos pirmininką M.Lupu, bet jiems tam pritrūko dviejų balsų.

„Kol mes neturėsime garantuoto 61 balso savo kandidatui, mes nerengsime rinkimų tik dėl rinkimų“, – sakė M.Lupu žurnalistams.

Anksčiau lapkritį trys deputatai iš komunistų frakcijos sutiko balsuoti už koalicijos kandidatą, bet jie prieštaravo M.Lupu kandidatūrai. Per derybas šalims nepavyko suderinti kandidatūros, ir buvo nuspręsta nekelti nieko.

Dabartinis Moldovos parlamentas buvo išrinktas 2010 metų lapkričio 28 dieną, bet taip ir nepradėjo rinkti valstybės vadovo.

Moldova gyvena be oficialaus valstybės vadovo jau daugiau kaip dvejus metus, kai 2009 metų rugsėjį šį postą paliko komunistų lyderis Vladimiras Voroninas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min