Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Moliuskų karas: britų ir prancūzų laivai jūroje kovojo akmenimis

Jūrų šukutės sukėlė karą tarp žvejų.
AFP/Scanpix nuotr. / Jūrų šukutės sukėlė karą tarp žvejų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Tarp prancūzų ir britų žvejų kilo moliuskų karas. Susipykę žvejai tiesiog jūroje svaidėsi akmenimis. Pykčius sukėlė itin vertingas žvejams laimikis – jūrų šukutės.

Dailymail.co.uk praneša, kad apie 40 Prancūzijos laivų pirmadienį užpuolė aštuonis britų laivus. Pyktis kilo tarptautiniuose vandenyse. Ketvirtadienio naktį prancūzai paskelbė sudarysiantys blokadą kanale, kuriuo kursuoja keltai, kol ginčas nebus išspręstas. 

Konflikto metu britų žvejai susisiekė su Karališkuoju jūrų laivynu ir paragino sustabdyti prancūzų savivalę. Šie nenorėjo leisti britų žvejams prie Normandijos krantų, Senos įlankoje gaudyti vertingų moliuskų – jūros šukučių. 

Britų tralerio vadovas Andrew McLeodas sakė: „Mes turime visas juridines teises žvejoti. Tikimės, kad prancūzai paliks mus ramybėje“. 

Žvejys Antonas Bailey teigė, kad keturių Prancūzijos laivų žvejai į britus bei laivų langus ėmė svaidyti akmenis, deglus. „Jūroje dirbu 20 metų, to dar nesu matęs“, – sakė vyras. 

Per televiziją buvo rodomi vaizdai: Prancūzijos žvejys ėmė deginti britų regbio marškinėlius, keikėsi ir prieš kamerą rodė nepadorius gestus.

Išpuoliai tarp žvejų, trukę šešias valandas, baigėsi, kuomet į ginčo vietą atplaukė Prancūzijos karinio jūrų laivyno ir pakrančių apsaugos laivai. Britai teigė ketinantys kreiptis pagalbos į teisėsaugą.

Nors Prancūzijos valdžia savo šalies žvejų norų neketino paisyti ir teigė, kad jų reikalavimai nepagrįsti, Prancūzijos žvejai neslėpė ketinantys kovoti ir toliau, esą britai „plėšia jų turtų prikrautą sandėlį“. Jūrų šukutės yra itin vertingos, o Normandijos pakrantėje šiuo metu jų yra itin daug. 

Kovos toliau

Kalvadoso žvejybos komiteto atstovas Paulas Francoise teigė jau kreipęsis į Prancūzijos vyriausybę prašydamas sustabdyti visų laivų įplaukimą į Senos įlanką, tačiau prašymas nebuvo patenkintas. Anot jo, tai reiškia, kad streikai, blokados vyks ir toliau.

Prancūzijos žvejys Claude'as Millineris neslėpė, kad savo veiksmus  žvejai ketina sustiprinti: „Vietoj 40 laivų bus 120. Mes neturime, ką prarasti. Mes ketiname kovoti už savo pragyvenimo šaltinį. Mūsų draugai britai vykdo plėšikavimą. Jie mus patikino, kad palikti žvejybos plotų neketina“. 

Britų žvejų atstovas teigia, kad prancūzai yra susidirginę, nes britai žvejoja šalia jų ribos, tačiau esą patys prancūzai daugybę metų laimikį gaudė jų teritorijoje. Be to, britams pačiose geriausiose laimikio vietose jūrų šukutes galima žvejoti tik 36 dienas ir jų dydis turi būti ne mažesnis kaip 110 mm.

Konfliktas kilo ir dėl to, kad vasarą prancūzų žvejai savanoriškai nusprendė išsaugoti atsargas ir į šią teritoriją neplaukė, tačiau sužinojo, jog Didžiosios Britanijos žvejai čia darbavosi.

Prancūzai susisiekė su Europos Sąjungos institucijomis, prašydami laikinai uždrausti jūrų šukučių žvejybą, esą dėl aktyvaus gaudymo jų apskritai likę labai ne daug.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min