Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Molotovo-Ribbentropo pakto ir Berlyno sienos griuvimo sukaktys bus minimos visoje ES

Berlyno siena
„Scanpix“ nuotr. / Berlyno siena
Šaltinis: 15min
0
A A

2009-ųjų jubiliejai – Molotovo-Ribbentropo pakto ir Berlyno sienos griuvimo sukaktys – bus minimi visoje Europos Sąjungoje.

Tai buvo nutarta penktadienį neformaliame Briuselio Forumo dėl totalitarinių režimų susitikime, kuris įvyko Lietuvos iniciatyva.

Kaip praneša Vyriausybės spaudos tarnyba, susitikimo dalyviai pakartojo poziciją, kad visi europiečiai turi dalintis bendra atmintimi apie neseną žemyno praeitį, paženklintą nacizmo ir stalinizmo nusikaltimų. Susitikime buvo nutarta, jog šiam tikslui pasiekti reikia dar daug europinio lygio pastangų.

Susitikimo dalyviai nutarė, kad vienijantį vaidmenį kuriant bendrą Europos atmintį turėtų atlikti Europos Komisija.

Lietuva palaiko ir skatina Čekijos iniciatyvą įsteigti Europos atminties ir sąžinės platformą Briuselyje, rašoma išplatintame pranešime. Šios platformos tikslas būtų remti totalitarinių režimų tyrimus ir nacionalinių tyrimų centrų bendradarbiavimą, didinti visuomenės informuotumą apie totalitarinių režimų nusikaltimus, skatinti Europos Sąjungos plačią diskusiją dėl totalitarinių režimų prigimties, pasekmių, bendrų europinių vertybių, kurios padėtų apsisaugoti nuo ekstremizmo ir totalitarizmo pasikartojimo ateityje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min