Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Moteris priversta vėl tekėti už vyro, kuris po skyrybų jos veidą apipylė rūgštimi

Bangladeše gyvenančiai Nurbanu vyras veidą apipylė rūgštimi
Kadras iš vaizdo įrašo / Bangladeše gyvenančiai Nurbanu vyras veidą apipylė rūgštimi
Šaltinis: 15min
0
A A

Siaubingi randai ant šios moters veido visą gyvenimą jai primins momentą, kai supykęs šiuo metu jau buvęs jos vyras, su kuriuo ji gyveno net 18 metų, pasibeldė į jos duris ir šliūkštelėjo rūgšties tiesiai jai ant veido.

Bangladeše gyvenanti Nurbanu su savo vyru išsiskirti nusprendė po to, kai sužinojo, kad jis jai buvo neištikimas. Po aštuonių dienų įsiutęs jos vyras atvažiavo pas ją į namus ir visą veidą apliejo rūgštimi. Po šio kraupaus išpuolio Nurbanu prarado regėjimą ir jos kažkada gražų veidą išvagojo didžiuliai randai, rašo „The Dailymail“.

Po užpuolimo buvęs moters vyras slapstėsi 10 mėnesių, kol galiausiai buvo sugautas. Teismas jam skyrė tik vienerius metus nelaisvės. Deja, kalėjime jam sėdėti ilgai neteko.

2011 metais Bangladeše, kiek žinoma, buvo įvykdyta 111 atakų su rūgštimi, o 2002 metais šis skaičius buvo gerokai didesnis – net 500.

Šiuo metu 36-erių Nurbanu vyras yra laisvėje – jo motina privertė moterį atsiimti pareiškimą. Negana to, Nurbanu šiuo metu vėl verčiama už jo ištekėti.

„Mano vyro motina, pasinaudojusi mano sūnumis, verčia mane vėl už jo ištekėti. Šiuo metu mes gyvename kartu. Galbūt galima būtų pamanyti, kad vyras turėtų rūpintis savo akla žmona, juolab, jeigu jis pats atsakingas dėl mano aklumo, deja, taip nėra. Jis ir toliau mane muša ir nuolat grasina. Štai taip ir bėga mano dienos“, – pasakojo Nurbanu.

Šiuo metu Nurbanu dėl sužalojimų net negali gaminti maisto, tačiau tokia ji yra ne vienintelė. Pastaraisiais metais Bangladeše tūkstančiai moterų liko subjaurotais veidais po to, kai jų vyrai jas apliejo rūgštimi. Finansiniai sunkumai, nepriimti pasiūlymai tekėti – tai vienos pagrindinių priežasčių, dėl kurių vyrai moteris sužaloja visam gyvenimui.

Monira Rahman, jau 14 metų dirbanti su moterimis, kurios buvo sužalotos rūgštimi, savo tinklaraštyje rašė, kad su šiomis moterimis jų vyrai elgėsi tiesiog siaubingai, negana to, jie manė, kad veido apipylimas rūgštimi jiems yra visiškai pateisinamas.

Anot M.Rahman, šiuo metu sumažėjo išpuolių su rūgštimi, dėl to reikėtų dėkoti šalies vyriausybei, labdaros organizacijoms ir tarptautinėms organizacijoms, kurios padėjo skleisti žinią apie šias atakas, vis dėlto dar reikėtų nueiti ilgą kelią, kol jos visiškai baigsis.

2011 metais Bangladeše, kiek žinoma, buvo įvykdyta 111 atakų su rūgštimi, tuo tarpu, 2002 metais šis skaičius buvo gerokai didesnis – net 500.

Monira Rahman tikina, kad šios atakos visiškai baigsis tik tuomet, kai Bangladešo žmonės įsisavins lygias vyrų ir moterų teises.

„Tik suteikę moterims daugiau galios ir užtikrinę vyrų ir moterų lygybę mes galėsime tikėtis tokios visuomenės, kurioje smurtas prieš dailiosios lyties atstoves nebus toleruojamas“, – tikino Monira Rahman.

Nuo rūgšties nukentėjusios moterys patiria ne tik fizinę, bet ir psichologinę traumą. Bangladeše tokiai moteriai darbą susirasti yra nepaprastai sunku, o randų nusėtas veidas netekėjusioms merginoms tampa didžiule kliūtimi ieškant vyro ar tiesiog bandant socializuotis.

VIDEO: Acid attack victim in Bangladesh: Nurbanu's story

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min