Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 20d. 20:22

Moterys JAV kariniame laivyne: keisis povandeninių laivų dizainas

JAV povandeninis laivas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / JAV povandeninis laivas

Kiekvienas JAV karinio laivyno povandeninis laivas buvo projektuojamas galvojant apie vyrus ir jų poreikius bei galimybes, tačiau nuo šiol tai keisis.

Kaip rašo naujienų agentūra AP, nuo šiol bus atsižvelgiama į moterų, kurios tarnauja povandeniniuose laivuose, poreikius. Povandeninis laivas „Electric Boat“ bus pirmasis, kurį ketinama specialiai pritaikyti tam, kad jame patogiai jaustųsi laivyne tarnaujančios moterys.

Dizaineriai šiuo metu rūpinasi tokiais dalykais kaip didesnis durų ir dušo kabinų skaičius povandeniniame laive, taip pat jų uždavinys – sukurti atskirą erdvę miegui bei atskirti vonios erdves vyrams ir moterims, kad pastarosios turėtų daugiau privatumo. Taip pat reikės ir subtilesnių pokyčių, pavyzdžiui, padaryti taip, kad lengviau būtų galima pasukti sklendes, arba padaryti kopetėles trijų aukštų lovoms, įmontuoti skalbimo mašinas.

Pirmasis toks laivas su naujovėmis JAV karinį laivyną turėtų pasiekti 2021-aisiais.

Jungtinių Valstijų karinių jūrų pajėgų vadovybė moterims tarnauti povandeniniuose laivuose leido 2010-aisiais. Šiuo metu JAV karinio laivyno povandeniniuose laivuose tarnauja apie 80 moterų pareigūnių ir apie 50 įstojusiųjų į karo tarnybą. Tikimasi, kad jų skaičius čia tik augs ir per ateinančius kelerius metus pasieks šimtus.

Kol kas transformuojami jau esami povandeniniai laivai – papildomas juose esančių durų skaičius, taip pat projektuojamos prausyklos moterims. Tačiau bendrovė „Electric Boat“ Grotone, Konektikute dirba prie to, kad pertvarkytų laivyno „Virginia“ klasės greitos atakos povandeninius laivus ir sukurtų visiškai naujos klasės balistinių raketų povandeninį laivą, atsižvelgiant tiek į moterų, tiek į vyrų kūno matmenis.

„Mes turime švarų popieriaus lapą, todėl mūsų kūrinys bus tiek vyrams, tiek moterims“, – žadėjo Brianas Wilsonas, bendrovės „Electric Boat“ direktorius naujai balistinių raketų povandeninio laivo programai.

Kol kas neaišku, kiek toks laivas kainuos.

Pirmasis „Columbia“ klasės balistinių raketų povandeninis laivas prie JAV laivyno turėtų prisijungti 2031-aisiais.

Viena iš pirmųjų JAV karinio laivyno povandeniniame laive tarnavusių moterų Marquette Leveque sakė, kad ji neturėjo problemų su jokia įranga, esančia povandeniniame laive.

Ji tarnavo kartu su dar dviem moterimis povandeniniame laive „USS Wyoming“. Jos dalijosi vonia su vyrais pareigūnais. Ženklas ant durų, pasak jos, galėtų žymėti, kas tuo metu naudojasi vonia – vyras ar moteris. Su tiek mažai moterų įguloje, esą puikiai veikdavo susitarimas, kas kuriuo laiku naudojasi vonia. Tačiau jeigu būtų daugiau moterų, reikėtų atskirų erdvių – taip esą būtų geriau. „Privatumas svarbus, kur bebūtum“, – sakė ji. „Mes povandeniniame laive ir dirbame, ir gyvename“, – pridūrė ji.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min