Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Motyvacija dirbti fabrike: už gerą darbą – „Coca Cola“, už blogą – jokių atostogų

„Coca Cola“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Coca Cola“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jeigu klientas pareikš priekaištus dėl darbo kokybės, mėnesį šiame fabrike nė vienas darbininkas neis atostogų. Bet jeigu produkcijos grąžinimų nebus, darbuotojai sulauks paskatinimo – „Coca Colos“ skardinės. Apie tokias motyvacijos priemones viename Lenkijos Silezijos regiono fabrike rašo vietos laikraštis „Nowa Trybuna Opolska“, kurį cituoja gazeta.pl.

Kalba eina apie bendrovę „Pearl Stream“, kurią 2010 metais įsteigė korėjietis Parkas Kye Soo kartu su vienu Vokietijos investiciniu fondu. Įmonė gamina korpusus televizoriams ir kompiuterių monitoriams koncernui LG, taip pat plastikines detales automobiliams „Kia“ ir „Hyundai“.

Anot Lenkijos laikraščio, pastaruoju metu koncernas LG turėjo priekaištų įmonei dėl gaminamų detalių kokybės, vis būdavo grąžinamos partijos gaminių. Tad norint pagerinti kokybę, bendrovėje griebtasi naujos tvarkos. Darbuotojai gavo elektroninius laiškus, o pačiame fabrike iškabinti plakatai, skelbiantys apie apdovanojimus ir bausmes.

Jeigu per mėnesį LG neturės pretenzijų dėl kokybės, tuomet kiekvienas darbuotojas gaus po „Coca Colos“ skardinę, kai skundų nebus du mėnesius – nemokamą picą, o už tris mėnesius nepriekaištingo darbo – 10 zlotų premiją.

Paskelbta, kad jeigu per mėnesį fabrikas sulauks bent vienos partijos grąžinamų gaminių, niekas iš gamyboje dirbančių žmonių mėnesį negalės išeiti atostogų. Jeigu bus grąžintos dvi partijos – atostogų niekas nematys du mėnesius. Trys partijos jau reikš atleidimus.

Darbo inspekcija tokius nurodymus pavadino neteisėtais – darbuotojai turi teisę į poilsį. Žinoma, atostogų datą galima koreguoti, bet ne dėl tokių priežasčių.

Tačiau kur kas komiškiau atrodo ne bausmė, o paskatinimai. Jeigu per mėnesį LG neturės pretenzijų dėl kokybės, tuomet kiekvienas darbuotojas gaus po „Coca Colos“ skardinę, kai skundų nebus du mėnesius – nemokamą picą, o už tris mėnesius nepriekaištingo darbo – 10 zlotų (8,23 Lt) premiją. Darbuotojai piktinasi, teigdami, kad geras jų darbas įvertinamas 2 zlotais (apie 1,6 Lt).

Bendrovės atstovai iš pradžių ketino su žurnalistais susitikti ir pasikalbėti, patvirtindami informacijos tikrumą. Tačiau vėliau apsigalvojo ir net paneigė šias žinias – esą valdyba apie tokias „skatinimo“ priemones nieko nežinojo ir jų netvirtino.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min