Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mozambiko sukilėliai skelbia 2 mėnesių paliaubas

Mozambiko sukilėlių lyderis Afonso Dhlakama antradienį pranešė skelbiąs dviejų mėnesių paliaubas konflikte tarp buvusių Mozambiko sukilėlių grupuotės „Renamo“ ir vyriausybės.
Mozambiko sukilėliai
Mozambiko sukilėliai / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Karas Mozambikas

Savaitę trukusių paliaubų pratęsimu patenkintas ir šalies prezidentas.

Susirėmimai tarp valdančiosios „Frelimo“ partijos ir jos senų priešininkų, ginkluotų sukilėlių grupuotės, pagrindinės opozicijos partijos „Renamo“, sugrąžino prieš daugiau kaip du dešimtmečius pasibaigusio pilietinio karo šmėklas.

„Buvo keletas nedidelių incidentų, tačiau septynių dienų paliaubos praėjo sklandžiai, taigi skelbiu jų pratęsimą dar 60 dienų, iki kovo 4-osios“, – telefonu per spaudos konferenciją sakė A.Dhlakama.

„Paliaubos turėtų sukurti palankią atmosferą plėtotis deryboms Mapute – taikią ir ramią atmosferą abiem pusėms“, – sakė jis.

Gorongozos kalnuose besislapstantis A.Dhlakama taip pat patikino, kad „Renamo“ pajėgos nepuls vyriausybės karių.

Praėjusiais metais staigiai padaugėjus smurto protrūkių per 15 000 žmonių buvo priversti palikti savo namus ir pasitraukti į vyriausybės įkurtas stovyklas, giminių namus ar net išvykti į kitas šalis, tokias kaip Malavis ar Zimbabvė.

Šios netikėtos paliaubos buvo paskelbtos po to, kai praėjusiais metais taikos procesas buvo visiškai nutrauktas dėl nuolatinių susirėmimų, o per vieną jų buvo nužudytas ir „Renamo“ derybininkas.

Mozambiko prezidentas Filipe'as Nyusi pirmadienį sakė, kad paliaubos yra „produktyvus“ būdas sukurti pasitikėjimą, pranešė vietos televizijos.

Kovos tarp senų priešininkų dažnai vykdavo pagrindiniuose keliuose, kai „Renamo“ puldavo vyriausybės kortežus ir civilių automobilius, o „Frelimo“ kariai negailestingai taikydavosi į įtariamus „Renamo“ sukilėlius artimiausiuose kaimuose.

Kiek tiksliai žmonių žuvo 2016 metais per šiuos susirėmimus, nėra žinoma, tačiau pranešama. Kad jų būta nemažai. Be to, abi partijos taip pat yra susidūrusios su vietos politikų nužudymais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius