Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muamaro Kadhafi pajėgos bombarduoja miestą Libijos vakaruose, JAV atsitraukia (papildyta 17.40 val.)

Sukilėlių pajėgos sunkiai atremia Kadhafi kariuomenės spaudimą
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Sukilėlių pajėgos sunkiai atremia Kadhafi kariuomenės spaudimą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Libijos vyriausybinės pajėgos sekmadienį bombardavo miestą kalnuotame regione į pietvakarius nuo sostinės Tripolio, remdamasi liudininku pranešė televizija „al Arabiya“, kuri taip pat nurodė, jog žuvo du žmonės.

„Nuo vakar Jafrano mieste susiduriame su įnirtingomis atakomis iš šiaurės, – televizijai sakė vietos gyventojas Ezrefas. – Ką tik žuvo du žmonės ir kol kas turime keturis sužeistuosius.“

„Gyvenamieji rajonai apšaudomi raketomis „Grad“, – šiai visame arabų pasaulyje transliuojamai palydovinei televizijai iš Jafrano, esančio 100 km nuo Tripolio, sakė Ezrefas.

JAV nusprendė atitraukti pajėgas (papildyta 13.55 val.). Pentagonas sekmadienį pranešė, kad nuo balandžio 3 d. JAV karinė oro aviacija nebeatakuos Libijos. JAV pareiškė, kad traukiasi iš operacijos „Odyssey Dawn“ ir daugiau nebeapšaudys Libijos karinių pajėgų sparnuotomis raketomis „Tomahawk“.

Misiją pavesta užbaigti Prancūzijai, Didžiajai Britanijai ir kitiems NATO sąjungininkams. Suskaičiuota, kad operacijos metu NATO pajėgos Libijoje surengė apie 360 antskrydžių, iš viso Kadhafi pajėgas atakavo apie 200 sąjungininkų lėktuvų.

Oficialiais duomenimis, JAV traukiasi iš karo Libijoje, nes „kariai jau įvykdė savo užduotį“: užtikrino ginklų tiekimo blokadą ir apgynė civilius. Neoficiali versija, kad B.Obamai politiškai nenaudinga kariauti, nes jis dar nebaigė išvesti pajėgų ir Irako.

Libijoje per Misratos apšaudymą žuvo mažiausiai vienas žmogus (papildyta 15.50 val.). Libijos lyderio Muamaro Kadhafi pajėgoms anksti sekmadienį apšaudant pastatą sukilėlių užimtame Misratos mieste žuvo mažiausiai vienas žmogus, o dar keli buvo sužeisti, žurnalistams sakė vienas vietos gyventojas.

Iš artilerijos pabūklų buvo apšaudytas pastatas, kuriame anksčiau buvo gydomi per mūšius Misratoje sužeisti žmonės, sakė minėtas gyventojas. Pacientai ir medikai prieš kelias dienas buvo perkelti į kitą vietą.

„Patvirtinta, kad vienas žmogus žuvo, o kiek buvo sužeista, nežinome. Dabar sužeistuosius atveža greitosios pagalbos mašinos“, – sakė gyventojas, kuris kalbėjo telefonu iš pastato, šiuo metu naudojamo pacientams gydyti.

Misrata, trečiasis pagal dydį Libijos miestas, yra paskutinis didelis sukilėlių bastionas, likęs šalies vakaruose. Jau kelias savaites jis yra apsuptas ir atakuojamas.

Vienas Misratoje esantis gydytojas šeštadienį „Reuters“ sakė, kad per pastarąsias septynias dienas čia mūšiuose žuvo 160 žmonių, daugiausia – civilių gyventojų.  

Sukilėliai traukiasi iš naftos miesto Bregos (papildyta 17.40 val.). Svarbaus Libijos naftos miesto al Buraikos (Bregos) pakraščiuose sekmadienį vyko įnirtingi mūšiai, o atakavusios sukilėlių pajėgos turėjo atsitraukti susidūrusios su Muamaro Kadhafi pajėgų surengta pasala.

Sukilėlių kovotojai, kurie į šį fronto linijoje esantį miestą įžengė anksti sekmadienį, sakė, jog organizuoja taktinį atsitraukimą, nes buvo užpulti iš pasalų.

AFP korespondentas matė maždaug 300–400 kovotojų, persigrupuojančių kelyje, vedančiame atgal į sukilėlių kontroliuojamą teritoriją maždaug 10 km į rytus.

Geriausiai parengtiems sukilėlių kovotojams susirėmus su M.Kadhafi lojaliomis pajėgomis, miesto pakraščiuose aidėjo garsūs sprogimai.

Dauguma sukilėlių savanorių pripažino, jog neturi nei karinio parengimo ir drausmės, nei žinių apie vietovę, kad surengtų tiesioginį al Buraikos puolimą. Jie sakė, jog yra priklausomi nuo kelių gerai parengtų sukilėlių kovotojų, kurių dauguma yra armijos dezertyrai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min