Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 03 07, 18:13

Muitinės darbuotojų streikas Prancūzijoje lėtina „Eurostar“ traukinių eismą

Ketvirtą dieną iš eilės tęsiantis dėl „Brexit“ nerimaujančių Prancūzijos muitinės pareigūnų streikui, iš Paryžiaus į Londoną vykstantys „Eurostar“ traukiniai ketvirtadienį vėlavo iki dviejų valandų, o vilkikai grūdosi Lamanšo sąsiaurio uostuose.
„Eurostar“ traukinys
„Eurostar“ traukinys / X02954

Protestuojantys pareigūnai reikalauja didesnio darbo užmokesčio ir geresnių darbo sąlygų ir kartu siekia parodyti, kas gali nutikti, jei Didžiajai Britanijai šį mėnesį pasitraukus iš Europos Sąjungos (ES) bus pradėtos taikyti visos sienos kontrolės priemonės.

Ketvirtadienį prie vadinamojo itališkojo streiko prisijungė ir Paryžiaus muitinės pareigūnai.

„Eismo sutrikimai turi įtakos visiems iš Paryžiaus „Gare du Nord“ geležinkelio stoties išvykstantiems traukiniams, kurie gali vėluoti iki 120 minučių“, – naujienų agentūrai AFP pareiškė „Eurostar“ atstovas. Dėl muitininkų itin kruopščiai atliekamų patikrų susidarė ilgos traukinių laukiančių keleivių eilės.

Vienas traukinio reisas buvo atšauktas.

Dėl pirmadienį prasidėjusio streiko susidarė ir į Jungtinę Karalystę vykstančių sunkvežimių spūstys, ypač Diunkerko ir Kalė uostuose.

„Eismas yra labai intensyvus, tačiau juda lėtai, o keltų bendrovės dirba iš visų jėgų“, – pažymėjo Kalė uosto atstovai.

Per Eurotunelį vykstančių sunkvežimių srautas vėl pasiekė vidutinį 150 vilkikų per valandą lygį, tačiau „keliuose vis dar laukia daug sunkvežimių“, nes vietos institucijos anksčiau juos sustabdė, kad būtų išvengta spūsčių.

AFP korespondentai sakė, kad sunkvežimių eilė greitkelyje A16 prie Kalė nusidriekė kelis kilometrus.

Muitinės pareigūnai reikalauja „didesnės perkamosios galios, daugiau darbuotojų ir daugiau pagalbos po „Brexit“, – agentūrai AFP pareiškė profsąjungos UNSA atstovas Vincentas Thomazo.

Už muitinės reikalus atsakingas ministras Geraldas Darmaninas AFP pranešė, jog kitą antradienį susitiks su muitinės pareigūnų atstovais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min