Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Musulmonai švenčia taikiai: Sirijoje įsivyravo keturių dienų paliaubos

Sirijos žmonės musulmonišką šventę pasitiks taikiai.
Scanpix nuotr. / Sirijos žmonės musulmonišką šventę pasitiks taikiai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sirijoje prasidėjo keturių dienų paliaubos, siejamos su musulmoniška švente „Eid al-Adha“. Kariuomenė įspėja, kad ji reaguos į bet kokius sukilėlių išpuolius,

Paliaubas pasiūlė Jungtinių Tautų ir Arabų lygos pasiuntinys Lakhdaras Brahimi. Jis neslepia, jog tikisi, kad paliaubos peraugs į taikos procesą.

Paliaubos prasidėjo 6 ryto. Ankstesni bandymai įnešti bent kiek ramybės šalyje baigėsi nesėkme, praneša naujienų tarnyba BBC.

Ketvirtadienį sukilėliai dar pasistūmėjo į centrines didžiausio Sirijos miesto Alepo teritorijas. Šis miestas yra pagrindinis mūšio laukas.

Paliaubas palankiai sutiko JAV ir Jungtinių tautų generalinis sekretorius Ban Kimoonas. Pastarasis vylėsi, kad trumpa taika peraugs į politines diskusijas ir derybas.

Jungtinės Tautos šiomis dienomis ketina pasiųsti pagalbą tūkstančiams šeimų, kurios iki šiol dėl karo buvo jiems nepasiekiamose vietovėse. 

JT pasiuntinys L.Brahimi dvi savaites keliavo per Artimuosius Rytus, skatindamas kovotojus susitarti dėl paliaubų. Pasak jo, sukilėliai gana skeptiškai įvertino tikimybę, kad šalyje išsilaikys paliaubų susitarimas. 

Sirijos ginkluotosios pajėgos paskelbė, kad karinės operacijos spalio 26–29 dienomis nutraukiamos. Tiesa, pranešime pridurta, jog pajėgos pasilieka teisę atsakyti į teroristinius išpuolius, ginkluotų grupuočių bandymus sustiprinti arba papildyti savo atsargas arba mėginimus įsiskverbti iš kaimyninių šalių. 

Sirijos gyventojai prieš prezidentą Basharą al-Assadą sukilo pernai kovą. Aktyvistai teigia, kad per šį laikotarpį jau nužudyta 35 000 sirų. 

„Eid al-Adha“ – tai aukų festivalis. Musulmonai jį švenčia minėdami Abraomo pasiryžimą paaukoti savo sūnų Izmaelį, kaip paklusnumo Dievui ženklą.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min