-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Musulmonų maldininkai plūsta prie Arafato kalno hadžo kulminacijai

Maždaug du milijonai musulmonų maldininkų trečiadienį susibūrė prie Arafato kalno Saudo Arabijoje, kur vyks pagrindinės hadžo – kasmet rengiamos piligriminės kelionės į Meką – apeigos.
Musulmonų maldininkai ant Arafato kalno
Musulmonų maldininkai ant Arafato kalno / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Daug piligrimų iš viso pasaulio stovyklavo Arafato kalno papėdėje, kur jie miegojo, išvarginti kelionės ir meldėsi nepaisydami svilinančios saulės. Laikydami spalvotus skėčius jie didelėmis miniomis nuo paryčių traukė prie akmeningo kalno, dar vadinamo Gailestingumo kalnu.

Nuo jo, kaip tikima, prieš 14 amžių islamo pranašas Mahometas pasakė savo paskutinį hadžo pamokslą. Kad užtikrintų sklandų maldininkų judėjimą, saugumo pajėgos suformavo palei kelius didelio Arafato slėnio lygumose žmonių grandines.

Pakelėse taip pat buvo sutelkta daug savanorių, kurie piligrimams dalijo maisto paketus ir butelius su šaltu vandeniu. Daugeliui pamaldžių musulmonų hadžas yra jų gyvenimo dvasinė kulminacija.

„Esame palaiminti. Man šiurpo oda ir išgyvenau nepaaiškinamus jausmus, kai pasiekiau kalno viršų“, – sakė 26 metų Ruhaima Emma iš Filipinų, kuri pridūrė, kad „meldžiasi už visų gerovę“.

45 metų Akramui Ghannamui iš karo draskomos Sirijos buvimas Arafato slėnyje irgi kelia „jausmus, kurių neįmanoma apsakyti. Meldžiu Dievo, kad jis suteiktų pergalę visiems, kurie yra engiami.“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Musulmonai meldžiasi Arafoto lygumoje ir ant joje esančio atgailos kalno
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Musulmonai meldžiasi Arafoto lygumoje ir ant joje esančio atgailos kalno

Daugelis pasiekė Arafato slėnį autobusais, tačiau nemažai piligrimų iš šventojo Mekos miesto, esančio maždaug už 15 km, atėjo pėsti.

Kiti piligrimai atvyko iš šalimais esančios Minos geležinkeliu, jungiančiu šventąsias Arafato vietas su Muzdalifa ir Mina, kur įrengtame palapinių miestelyje daug maldininkų praleido antradienio naktį.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Musulmonai meldžiasi Arafoto lygumoje ir ant joje esančio atgailos kalno
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Musulmonai meldžiasi

Trečiadienį nusileidus saulei maldininkai patrauks į netoliese esančią Muzdalifą, kur jie praleis naktį ir iš kur ketvirtadienį ryte eis mėtyti akmenukų į Šėtoną simbolizuojančius stulpus.

Hadžui pasiekus kulminaciją daugiau kaip pusantro milijardo pasaulio musulmonų taip pat mini Id al Adhos, arba Aukojimo šventę. Hadžas yra vienas iš penkių islamo stulpų. Jį bent kartą gyvenime turi atlikti kiekvienas tai išgalintis ir pajėgiantis musulmonas.

Šiųmetėje piligrimystėje dalyvauja maždaug tiek pat maldininkų kaip ir praėjusiais metais, kai prie šimtų tūkstančių Saudo Arabijos gyventojų prisijungė apie 1,4 mln. piligrimų iš užsienio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius