Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 12d. 21:30

Musulmonus įžeidžiantis filmas, dėl kurio kilus protestams buvo nužudytas JAV ambasadorius

Kadras iš filmo „Musulmonų nekaltybė“
Kadras iš filmo „Musulmonų nekaltybė“

Amerikoje gyvenantis izraelietis kino kūrėjas antradienį buvo priverstas slapstytis, kai jo filmas, kritikuojantis musulmonų pranašą Muhammadą, išprovokavo ultrakonservatyvių islamistų išpuolius prieš JAV diplomatines atstovybes Egipte ir Libijoje, per kuriuos žuvo vienas amerikietis.

Kalbėdamas telefonu ir nežinomos vietos, šio filmo scenarijaus autorius ir režisierius Samas Bacile'as liko ištikimas savo pažiūroms, teigdamas, kad islamas yra vėžys.

Jis pripažino norintis, kad jo filmas taptų provokuojančia politine žinia, smerkiančia musulmonų tikėjimą.

Protestuotojai, pasipiktinę dėl S.Bacile'o filmo, antradienį apšaudė ir padegė JAV konsulatą Libijos rytiniame Bengazio mieste, nukaudami viena JAV Valstybės departamento pareigūną.

Egipto sostinėje protestuotojai užsilipo ant JAV ambasados sienų, nuplėšė Amerikos vėliavą ir vietoje jos iškėlė juodą vėliavą su islamo šūkiu.

Pietų Kalifornijoje gyvenantis 56 metų nekilnojamojo turto vystytojas S.Bacile'as, vadinantis save Izraelio žydu, sakė esantis įsitikinęs, kad šis filmas padės jo tėvynei, atskleisdamas pasauliui islamo ydas.

„Islamas yra vėžys – taškas“, – jis ne kartą pareiškė iškilmingu tonu.

„Islamas yra vėžys – taškas“, – jis ne kartą pareiškė iškilmingu tonu.

Dviejų valandų filmą „Musulmonų nekaltybė“ (Innocence of Muslims) sukurti kainavo 5 mln. JAV dolerių, o jį finansavo per 100 žydų rėmėjų, teigė S.Bacile'as, kuris yra šios kino juostos scenarijaus autorius ir režisierius.

Filme teigiama, kad musulmonų pranašas Muhammadas buvo sukčius. Vaizdo įrašų portale „YouTube“ įdėtame reklaminiame klipe anglų kalba matomi aktoriai mėgėjai, kurių nevykę dialogai kupini įžeidimų, pateikiamų kaip visa tiesa apie Muhammadą, o jo ištikimi sekėjai vaizduojami kaip banditų gauja.

 

VIDEO: Muhammad Movie Trailer

Pranašas taip pat vaizduojamas kaip bevalis mergišius, įteisinęs vaikų lytinį išnaudojimą. Filme apstu kitų atvirų įžeidimų, sukėlusių įtūžį musulmonams.

„YouTube“ taisyklėse nurodoma, kad įrašai, kuriuose grasinama smurtu, bus šalinami, išskyrus tuos, kuriuose tik išsakoma nuomonė. Šis portalas laikosi politikos nekomentuoti konkrečių vaizdo įrašų.

Musulmonams nepriimtina kaip nors vaizduoti pranašą Muhammadą, o juo labiau jį įžeidinėti. Vienam Danijos laikraščiui 2005 metais išspausdinus 12 pranašą vaizduojančių karikatūrų, daugelyje musulmoniškų šalių kilo riaušės.

Nors S.Bacile'as apgailestavo dėl amerikiečio, nužudyto kilus pasipiktinimo bangai dėl jo filmo, jis dėl šio smurto kaltino per menką ambasados apsaugą ir smurto vykdytojus.

„Jaučiu, kad saugumo sistema (ambasadose) nėra gera, – sakė jis. – Amerika turėtų kažką daryti, kad tai pakeistų.“

Šis filmas buvo įgarsintas egiptiečių arabų kalba žmogaus, kurio S.Bacile'as nepažįsta, tačiau jis pakankamai gerai moka arabų kalbą, kad patvirtintų, jog vertimas yra tikslus.

Šis kino projektas buvo įgyvendintas per tris mėnesius pernai vasarą, o jame dalyvavo 59 aktoriai bei 45 filmavimo grupės nariai.

Visas filmas buvo parodytas tik kartą anksčiau šiais metais – viename pustuščiame Holivudo kino teatre, teigė S.Bacile'as.

„Mano planas – sukurti 200 valandų trukmės serialą“ ta pačia tema, pridūrė jis.

Tuo tarpu Egipte gimęs krikščionis Morrisas Sadekas (Morisas Sadekas), gyvenantis Jungtinėse Valstijose ir garsėjantis prieš islamą nukreiptomis pažiūromis, sakė naujienų agentūrai „The Associated Press“ Vašingtone, kad „Musulmonų nekaltybė“ reklamuojama jo tinklalapyje ir kai kuriose televizijose, kurių jis neįvardijo.

Jie abu sakė, kad filme vaizduojama, jog Egipte yra persekiojami krikščionys koptai, taip pat kad jame išjuokiamas ne vien pranašas Muhammadas, bet ir išreiškiama jų nuostata, kad islamas yra iš prigimties despotiška religija.

„Pagrindinė problema ta, kad esu pirmasis, parodęs ekrane žmogų, kuris (vaidina) Muhammadą. Dėl to jie tūžta, – aiškino S.Bacile'as. – Tačiau turime atverti duris. Po rugsėjo 11-osios (atakų) turi stoti prieš teismą – netgi Jėzus, netgi Mohammedas.“

Egipto žiniasklaida kelias pastarąsias dienas skelbė pranešimus apie šį filmą ir sudarė galimybes pamatyti jo ištraukas, kaltindama M.Sadeką.

Egipto žiniasklaida kelias pastarąsias dienas skelbė pranešimus apie šį filmą ir sudarė galimybes pamatyti jo ištraukas, kaltindama M.Sadeką. Ultrakonservatyvūs dvasininkai taip pat pasmerkė šią kino juostą.

Krikščionių koptų organizacijos Europoje atstovas Medhatas Klada sakė, kad M.Sadeko pažiūros neatitinka užsienyje gyvenančių koptų bendruomenės pozicijos.

„Jis yra ekstremistas... Mes neiname šiuo keliu. Jis sukurstė žmones (Egipte) prieš koptus, – atstovas sakė Šveicarijoje. – Mes nepritariame jokiems išpuoliams prieš tikėjimus dėl savo moralinės pozicijos.“

Tačiau jis sakė esantis susirūpinęs dėl įtūžusių islamistų atsako, pažymėdamas, kad jų protestai tėra reklama šiam filmui.

„Jie nežino dialogų ir mano, kad filmas įžeis islamą“, – pridūrė M.Klada.

Arabų Lygos generalinio sekretoriaus pavaduotojas Ahmedas Ben Helli (Ahmedas Ben Helis) pasmerkė šį filmą, sakydamas, kad jame „esama įžeidimų pranašui Muhammadui“ ir kad jį „pasmerkė krikščionys bei musulmonai“ visame arabų pasaulyje.

Egipto aktyvistas Waelis Ghoneimas (Vaelis Goneimas) rašo socialiniame tinkle „Facebook“, kad „JAV ambasados užpuolimas rugsėjo 11-ąją ir su (tarptautiniu teroristų tinklu) “al Qaeda„ susijusios vėliavos iškėlimas Amerikos visuomenės nebus suprastas kaip protestas prieš filmą apie Pranašą“.

„Priešingai, jis bus suvokiamas kaip džiūgavimas dėl nusikaltimo, kuris buvo įvykdytas rugsėjo 11-ąją“, – pridūrė jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min