Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 21d. 20:02

Musulmonus papiktino žinia apie JAV karių naudojamus taikiklius su nuorodomis į Bibliją

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. /

Žinia apie tai, kad ant JAV kariuomenės Irake ir Afganistane naudojamų šautuvų taikiklių yra įspaustos šventojo rašto nuorodos, ketvirtadienį papiktino musulmonų grupes.

Kompanija gaminanti taikiklius, kuriuos apmokymuose naudoja ir Irako bei Afganistano kariai, tvirtina, jog tokias nuorodas į Naująjį Testamentą ant optinių taikiklių korpusų graviruoja jau dvidešimt metų.

Tuo tarpu Didžiosios Britanijos gynybos ministerija pranešė, kad kompanijoje „Trijicon“ užsakė 400 šautuvų taikiklių, tačiau pridūrė, jog nežinojo ant jų esančių įrašų reikšmės. Šį ministerijos sprendimą viešai sukritikavo opozicinė Liberalų demokratų partija.

Ant taikiklių galima rasti tokius koduotus užrašus kaip JN8:12, o tai yra nuoroda į Evangeliją pagal Joną: „Jėzus vėl prabilo: Aš esu pasaulio šviesa. Kas seka manimi, nebevaikščios tamsybėse, bet turės gyvenimo šviesą“ (Jn 8, 12).

Ant modelio „Trijicon Reflex“ įspaustas kitas kodas : 2COR4:6 – nuoroda į apaštalo Pauliaus Antrąjį laišką korintiečiams: „Pats Dievas, kuris yra taręs “Iš tamsos tenušvinta šviesa!, sušvito mūsų širdyse, kad pažintume Dievo šlovę, spindinčią Kristaus veide„ (2 Kor 4, 6).Ant modelio „Trijicon Reflex“ įspaustas kitas kodas : 2COR4:6 – nuoroda į apaštalo Pauliaus Antrąjį laišką korintiečiams.

Musulmonų viešųjų reikalų taryba (MPAC) kreipėsi į JAV gynybos sekretorių Robertą Gatesą reikalaudama nedelsiant išimti iš naudojimo karinę įrangą su nuorodomis į Bibliją, kai išaiškėjo, kad su kompanija „Trijicon“ pasirašyta JAV kariuomenės sutartis dėl daugiau nei 800 tūkstančių taikiklių.

Pentagonas pamėgino sušvelninti situaciją pareikšdamas, kad jį „sujaudino“ tokie pranešimai.
„Jeigu pasitvirtins, kad tai tiesa, – tai akivaizdžiai yra netinkama ir mes ieškosime galimų sprendimo būdų“, – sakė JAV Pentagono atstovas spaudai komandoras Darrynas Jamesas naujienų agentūros AFP žurnalistams.

Užrašai buvo įspausti kaip “mūsų tikėjimo ir įsitikinimų, kad tarnaujame savo šaliai„ išraiška, paaiškino „Trijicon“ kompanija.

Pasirodo, kad tokie užrašai tiesiogiai pažeidžia JAV Centrinės vadovybės įsakymą, išleistą po 2003 JAV vadovaujamos invazijos į Iraką, kuris griežtai draudžia „skleisti bet kokią religiją, tikėjimą ar praktikavimą“.

„Nuorodos į šventąjį raštą ant karinės įrangos pažeidžia esmines vertybes ir idealus, kurie yra mūsų šalies pagrindas, – sakė MPAC Vašingtono padalinio direktorius Haris Tarinas pareiškime. – Bet dar blogiau – jos ekstremistams suteikia pagrindo propagandai, jog JAV vykdo „kryžiuočių karą prieš Islamą“. 
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min