Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 12d. 17:02

Mutti niekur nesitrauks? E.Macronas paremtų A.Merkel kandidatūrą į EK pirmininkus

Emmanuelis Macronas ir Angela Merkel
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Emmanuelis Macronas ir Angela Merkel

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, regis, ieško būdų, kaip jo centristiniam aljansui išspausti daugiau įtakos po Europos Parlamento rinkimuose pasikeisiančiose svarbiausiose ES institucijose. Jis pareiškė, kad paremtų Vokietijos kanclerę Angelą Merkel, jei ji nuspręstų siekti Europos Komisijos (EK) pirmininko posto.

E.Macronas tokį mintį išsakė šveicarų televizijai RTS. Paklaustas apie savo poziciją per jau vykstančias derybas dėl to, kas užims svarbiausius ES postus, jis atsakė: „Europai reikia stiprių, patikimų ir profesionalių asmenybių.“

Centristas Prancūzijos vadovas, ieškantis būdų padidinti įtaką Bendrijoje ir nepritariantis Manfredo Weberio, centro dešiniųjų Europos liaudies partijos frakcijos atstovo, kandidatūrai, pridūrė, kad turi abejonių dėl vadinamojo Spitzenkandidat proceso.

Pagal šią procedūrą, kuri pirmą kartą buvo panaudota 2014 metais, Europos politinės partijos prieš EP rinkimus paskiria savo kandidatus į EK pirmininkus, o jau po rinkimų šis postas atitenka partijai, gebančiai suformuoti daugumą naujajame parlamente.

E.Macronas taip pat patikslino, kad nekalbės „už Angelą Merkel“. Bet iškart pridėjo: „Jei ji norėtų (šių pareigų, – red.), aš ją remčiau. Žinoma. Mums reikia stipraus žmogaus.“

Pati Vokietijos kanclerė oficialiai vis dar remia vokietį konservatorių Manfredą Weberį, tačiau apžvalgininkai jau prognozuoja, kad jo šansai vadovauti EK arti nulio, nes centro dešinieji per rinkimus pasirodė gana prastai.

AFP/„Scanpix“ nuotr./EPP vadovas Manfredas Weberis
AFP/„Scanpix“ nuotr./EPP vadovas Manfredas Weberis

Realu, kad savo žodį nori tarti žaliosios partijos, taip pat liberalai. A.Merkel nėra niekaip parodžiusi susidomėjimo EK vadovo pareigomis.

Negana to, ši kadencija Vokietijos kanclerio poste jai yra paskutinė – Krikščionių demokratų sąjungos lyderė dabar jau yra Annegret Kramp-Karrenbauer. Partijos pergalės ateinančiuose rinkimuose atveju būtent ji taptų kanclere.

ES šalių lyderiai šiuo metu įsisukę į sudėtingą derybų dėl kandidatų į svarbiausius ES institucijų postus procesą. Diskusijos vyksta ir EP, ir bendraujant Europos Vadovų Tarybos (EVT) nariams.

„Yra keturios pagrindinės pozicijos, – visiems žinomą faktą, kad reikia naujo EK pirmininko, naujo užsienio politikos įgaliotinio, naujo EP pirmininko ir naujo EVT pirmininko, pakartojo E.Macronas. – Aš ir toliau noriu dviejų vyrų bei dviejų moterų. Reikia lygybės.“

Prancūzas nė neužsiminė apie Europos Centrinio Banko vadovo paieškas. Panašu, kad E.Macronas šį procesą laiko atskiru.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:21
06:02
33:22

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min