Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 2d. 13:15

Myriop užmėtant akmenimis nuteista iranietė žada paduoti į teismą vokiečių žurnalistus

Sakineh Mohammadi-Ashtiani nuotrauka Irano vėliavos fone
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Sakineh Mohammadi Ashtiani nuotrauka Irano vėliavos fone

Iranietė, kuri už svetimavimą yra nuteista mirti užmėtant akmenimis, šeštadienį sakė, kad paduos į teismą du vokiečių žurnalistus, Irane suimtus už tai, kad ėmė interviu iš jos sūnaus.

„Pasakiau sūnui Sajjadui iškelti bylas tiems, kurie užtraukė gėdą man ir šaliai“, – šalies šiaurės vakaruose esančiame Tebrize, kur buvo teisiama, žurnalistams sakė Sakineh Mohammadi Ashtiani.

Ji sakė, kad nori kelti bylą „dviem vokiečiams“, savo buvusiam advokatui Mohammadui Mostafaie, Vokietijoje gyvenančiai kovotojai prieš užmėtymą akmenimis Minai Ahadi ir už jos vyro nužudymą nuteistam Issai Taheriui.

„Turiu jiems ieškinį“, – sakė ji Irane dirbantiems užsienio žurnalistams, atėjusiems į konferenciją, kurią vienuose svečių namuose, priklausančiuose vyriausybinei socialinio aprūpinimo organizacijai, organizavo teismo pareigūnai.

Minimi du vokiečių žurnalistai iš „Bild am Sonntag“ buvo areštuoti spalio 10 dieną Tebrize, už tai, kad ėmė interviu iš S.M.Ashtiani sūnaus bei šeimos advokato, kurie taip pat buvo sulaikyti.

Iranas sako, kad šie žurnalistai, į šalį atvykę su turistinėmis avizomis ir neįsigiję būtinos akreditacijos žurnalistams, „apsimetę reporteriais“ susisiekė su S.M.Ashtiani šeima.

„Išėjau prieš kameras savo pačios valia, kalbėti pasauliui“, – sakė S.M.Ashtiani, kuri yra kalinama nuo 2006-ųjų.

„Noriu kalbėti, nes daug žmonių eksploatavo šią bylą ir sakė, kad aš buvau kankinama, o tai yra melas“, – sakė ji persų kalba su dideliu azerbaidžaniečių kalbos akcentu. Azerbaidžanietiškai kalbama Irano šiaurės vakarų regione, iš kurio yra kilusi S.M.Ashtiani.

„Palikite mano bylą ramybėje. Kodėl darot man gėdą?“ – klausė ji trumpoje spaudos konferencijoje, kurioje žurnalistams nebuvo leidžiama užduoti klausimų.

Du vokiečių žurnalistai iš „Bild am Sonntag“ buvo areštuoti spalio 10 dieną Tebrize, už tai, kad ėmė interviu iš S.M.Ashtiani sūnaus bei šeimos advokato, kurie taip pat buvo sulaikyti.43 metų S.M.Ashtiani, dviejų vaikų motiną, du skirtingi Tebrizo teismai 2006 metais, dviejose skirtingose bylose, nuteisė mirti. Nuosprendis ją pakarti už dalyvavimą nužudant vyrą 2007 metais apeliaciniame teisme buvo pakeistas 10 metų kalėjimo bausme.

Tačiau kitas apeliacinis teismas tais pačiais metais paliko galioti mirties užmėtant akmenimis nuosprendį, paskelbtą dėl svetimavimo su keliais vyrais, tarp jų – I.Taheriu.

S.M.Ashtiani, su kuria šeštadienį buvo jos vaikai, neprašė jokios malonės, bet jos sūnus Sajjadas Ghaderzadehas prašė sustabdyti mirties nuosprendžio vykdymą.

„Mano motina buvo nuteista mirti užmėtant akmenimis. Noriu, kad jos mirties nuosprendis būtų panaikintas. Toks mano prašymas“, – žurnalistams sakė S.Ghaderzadehas, kuris gruodžio 12 dieną buvo paleistas už užstatą.

Tuo tarpu vienas aukšto rango teismo pareigūnas sekmadienį naujienų agentūrai „Fars“ sakė, kad teismo paskelbtas mirties užmėtant akmenimis nuosprendis už svetimavimą S.M.Ashtiani gali būti panaikintas.

Paklaustas, ar nuosprendis S.M.Ashtiani gali būti panaikintas, Rytų Azerbaidžano teismų vadovas Malekas Ajdaras Sharifis atsakė, kad „viskas įmanoma“.

M.A.Sharifis taip pat pažymėjo, kad dėl S.M.Ashtiani bylos „įrodymų“ vis dar yra likę tam tikrų „neaiškumų“, todėl delsiama priimti galutinį sprendimą dėl minimo nuosprendžio.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 3 Metanas Mada Iranas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min