Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

N.Farage'as: jei „Brexit“ virs katastrofa, išsikraustysiu gyventi į užsienį

Nigelas Farage'as
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Nigelas Farage'as
Šaltinis: 15min
5
A A

Buvęs euroskeptiškos Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderis Nigelas Farage'as, kuris pernai pasistengė, kad įvyktų „Brexit“, dabar davė drąsų pažadą. Esą jei sprendimas išstoti iš ES šaliai bus katastrofiškas, jis paliks Jungtinę Karalystę ir apsigyvens kur nors kitur.

Kaip rašo „Politico“, N.Farage'as tokį pažadą davė savo laidoje, transliuojamoje per radijo stotį LBC.

Tiesa, jam klausimą uždavusiam Jungtinės Karalystės pasilikimo Bendrijoje šalininkui buvęs UKIP lyderis tuoj pat atsakė: „Bet taip nebus, kadangi jokia katastrofa mūsų neištiks. Mes ką tik iš Titaniko įšokome į gelbėjimo valtį. Europos Sąjunga neveikia.“

Be to, paklaustas, ar atsiprašys ir paliks politiką, jei po 2–3 metų paaiškės, kad ekspertai nemelavo apie ekonominę katastrofą, N.Farage'as pareiškė: „Tokios tradicijos (atsiprašyti – red. past.) čia nėra.“

Jis tuomet išvardijo visą būrį britų politikų, esą neatsiprašiusių piliečių už klaidas, pavyzdžiui, buvusio premjero Tony Blairo patarėją Alistairą Campbellą, kuris „nuvedė mus į karą, kuris mums kainavo daug kraujo ir aukso“.

Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May laišką ES pareigūnams, kuriuo bus aktyvuotas Bendrijos sutarties 50-asis straipsnis ir pradėtas šalies išstojimo iš bloko procesas, išsiųs trečiadienį.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Theresa May pristato Brexit planą
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Theresa May pristato Brexit planą

Tuomet prasidės dvejus metus truksiančios intensyvios derybos dėl „Brexit“.

Londone praėjusią savaitę buvo girdėti grasinimų, kad šalis ES gali palikti ir nepasiekusi prekybinių susitarimų su likusiomis 27 Bendrijos narėmis.

Tačiau dabar „The Guardian“ šaltiniai Briuselyje teigia, kad britai atsitraukė – esą jie pripažįsta, kad kiltų tikras chaosas.

„Jie (britai – red. past.) suprato, kad šūkis „Nesusitarimas yra geriau nei blogas susitarimas“ („No deal is better than a bad deal“) nesuveiks. Šalyje yra žmonių, kurie turi politinių ketinimų sėti chaosą.

Valstybės tarnautojai jiems pasakė, kad kils chaosas“, – „The Guardian“ teigė vienos ES šalies ambasadorius Londone.

VIDEO: „Brexit“ pasekmės: svarbiausi faktai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min