Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naktimis dirbantiems tėvams talkins naktiniai darželiai

Vaikų darželis
Fotolia nuotr. / Vaikų darželis
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Daug investuojanti į vaikų priežiūrą, Švedija nusprendė skirti dar apie 100 milijonų kronų darželiams, kurie gali priimti vaikus ir dieną, ir naktį.


Malin Orenberg iš Geteborgo turi gana neįprastą, bet pelningą profesiją – ji yra uosto locmanė ir dažnai dirba naktimis, nes locmanų pamainos kartais trunka visą savaitę. Ji su vyru turi du mažus vaikus ir didžiausia šeimos problema yra ta, kad ir vyras – locmanas. Taigi, tėvai tiesiog priversti vesti vaikus į darželį, kuriame jie gali nakvoti.  
 
„Mums tai vienintelė galimybė toliau dirbti, kitaip reikėtų ieškotis dieninio darbo“, – teigia locmanė Malin Orenberg.
 
Dieninis darbas būtų ne taip gerai apmokamas, be to, gerokai padaugėtų darbo valandų. Taigi Orenbergai pasirinko naktinį darželį, kur vaikus auklėtojos prižiūri dieną ir naktį. Jų manymu, nėra didelio skirtumo, ar vaikai praleidžia darželyje visą dieną ir pareina namo tik pamiegoti, ar jie nakvoja darželyje, o vėliau daugiau laiko praleidžia su tėvais – svarbu, kad jais būtų tinkamai pasirūpinta.

„Daug dabartinių motinų profesijų turi nepatogias darbo valandas – pardavėjų, slaugių ir panašiai. Manau mes esame gera parama šioms motinoms“, – mano naktinio darželio vadovė Riitta Kiiski-Drones.
 
Švedijos vyriausybė nusprendė išplėsti tokių paslaugų mastą ir investuos į naktinius darželius dar daugiau.
 

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min