Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NATO generalinis sekretorius Anderas Foghas Rasmussenas: Rusija elgiasi kaip priešininkė, ne partnerė

Andersas Foghas Rasmussenas
nato.int nuotr. / Andersas Foghas Rasmussenas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Krizė Ukrainoje yra dar vienas sunkus bei sprendimų reikalaujantis įvykis. Ir labai pavojingas. Tai įspėjimo skambutis mums visiems, ne tik Europai, bet ir visam Euroatlanto aljansui“, – Briuselyje pasakė NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas, rašo Tvn24.pl. NATO vadovas taip pat išskyrė tris šio metu Aljanso prioritetus.

„Rusijos karinė agresija Ukrainoje yra viena rimčiausių krizių Europoje nuo pat Berlyno sienos griūties. Tai privertė suabejoti vieningos, laisvos Europos vizija“, – teigė A.F.Rasmussenas.

Rusijos karinė agresija Ukrainoje yra viena rimčiausių krizių Europoje nuo pat Berlyno sienos griūties. Tai privertė suabejoti vieningos, laisvos Europos vizija, – teigė A.F.Rasmussenas.

NATO generalinio sekretoriaus teigimu, įvykių būta ir iki Krymo. Jis priminė Padniestrę, Pietų Osetiją, Abchaziją. „Šiuos konfliktus vienijantis dalykas – viena didelė valstybė, kuri vienašališkai sprendžia dėl naujų tarptautinių taisyklių. Diena po dienos ir pagal savo įsitikinimus. Ir iš naujo brėžia Europą dalijančią liniją, praėjus 25 metams po to, kai laisvos tautos ją ištrynė“, – sakė A.F.Rasmussenas.

NATO privalo reaguoti į tai, kas šiuo metu vyksta pasaulyje, įsitikinęs Aljanso generalinis sekretorius. Jis teigė, kad NATO išskyrė tris prioritetus: „Pirmiausia, NATO turi iš naujo patvirtinti narių įsipareigojimus dėl bendros gynybos, kurie yra neginčijami. Mūsų tikslas yra išvengti krizės prie mūsų sienų. Antras dalykas – sustiprinti paramą Ukrainai ir regionui, tiek politinę, tiek karinę. Trečia – būtina nutraukti bendradarbiavimą su Rusija, koks buvo iki šiol.“

Jis taip pat pažymėjo, kad pastaruoju metu Rusija elgiasi kaip „priešininkė“, o ne partnerė. Nors esą durys politiniams dialogui vis dar atviros.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min