Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 06 29, 20:24

NATO: Kinijos „prievartos politika meta iššūkį mūsų interesams“

NATO trečiadienį savo strateginėje koncepcijoje pirmą kartą pareiškė, kad Kinijos galia meta iššūkį Aljansui, o Pekino glaudesni ryšiai su Maskva prieštarauja Vakarų interesams.
Kinijos vėliava
Kinijos vėliava / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 NATO Kinija

„Kinijos Liaudies Respublikos (KLR) deklaruojami užmojai ir prievartos politika meta iššūkį mūsų interesams, saugumui ir vertybėms“, – teigiama per Madride vykstantį aukščiausiojo lygio susitikimą paskelbtoje NATO strateginėje koncepcijoje.

„Ji siekia sugriauti taisyklėmis grindžiamą tarptautinę tvarką, be kita ko, kosmoso, kibernetinėje ir jūrų srityse“, – priduriama dokumente.

Be kita ko, Kinija kaltinama savo „kenkėjiškomis hibridinėmis ir kibernetinėmis operacijomis bei konfrontacine retorika“ taikantis į NATO nares.

NATO lyderiaujančios Jungtinės Valstijos ragino Aljansą daugiau dėmesio skirti Kinijai, nors kai kurios sąjungininkės nenorėjo, kad būtų fokusuojamasi ne į Europą.

Pirmą kartą nuo 2010 metų atnaujintoje NATO strateginėje koncepcijoje teigiama, kad Rusija, įsiveržusi į Ukrainą, kelia „didžiausią ir tiesioginę grėsmę sąjungininkių saugumui“.

Dokumente taip pat teigiama, kad vis glaudesni Maskvos ir Pekino ryšiai „prieštarauja mūsų vertybėms ir interesams“.

Didėjant susirūpinimui dėl Kinijos, pirmą kartą NATO aukščiausiojo lygio susitikime dalyvavo Azijos partnerių – Japonijos ir Pietų Korėjos – vadovai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min