Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 12 14, 09:30

NATO pajėgos lietuvių administruojamoje Goro provincijoje Afganistane iš oro atakavo sukilėlių lyderį (papildyta 9.32 val.)

Afganistane veikiančios Tarptautinės saugumo pajėgos pirmadienį lietuvių prižiūrimoje Goro provincijoje iš oro atakavo sukilėlių lyderį.
Afganistanas
Afganistanas / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Kaip rašoma antradienį išplatintame Tarptautinių saugumo pajėgų (ISAF) pranešime, su Talibanu siejamas sukilėlių lyderis, kuris specializavosi savadarbių sprogmenų gamyboje, taip pat planuodavo ir koordinuodavo sukilėlių atakas prieš vietos saugumo bei tarptautines pajėgas, iš oro atakuotas Goro provincijos Pasabando rajone.

Nustatyti sukilėlių lyderio buvimo vietą NATO pajėgoms padėjo žvalgybos informacija ir vietos gyventojų pranešimai. ISAF kelias valandas stebėjo savo taikinį ir po kiek laiko jį atakavo. Ataka įvykdyta tuo metu, kai vietos talibų lyderis motociklu važiavo su kiti sukilėliu.

NATO pajėgos tikslina per ataką žuvusių sukilėlių tapatybes. ISAF savo pranešime pabrėžia, kad ataka iš oro įvykdyta preciziškai, niekas iš vietos gyventojų nenukentėjo.

Papildyta 9.32 val.: Kaip 15min.lt informavo Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Tomas Balkus, apie šią NATO operaciją Goro provincijoje dislokuoti mūsų šalies kariai buvo informuoti.

„Tai buvo aukštesnės ISAF vadovybės planuota ir įvykdyta operacija. Mūsų kariai apie ją buvo informuoti, tačiau tai viskas. Lietuvos kariai šioje operacijoje nedalyvavo, todėl pasakyti ką nors daugiau negaliu“, – sakė kapitonas T.Balkus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min