Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NATO peržiūrės savo kovinę parengtį, atsižvelgdama į Rusijos agresiją

Andersas Foghas Rasmussenas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Andersas Foghas Rasmussenas
Šaltinis: BNS
0
A A

Atsižvelgdama į Rusijos agresijos Ukrainoje pamokas NATO kuria planus, turinčius padėti užtikrinti, kad jos narės greičiau reaguotų į krizes, pirmadienį pranešė Aljanso vadovas.

NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas sakė, kad transatlantinis Aljansas peržiūrės pasiūlytą parengties veiksmų planą per rugsėjį Didžiojoje Britanijoje vyksiantį viršūnių susitikimą. taip pat prognozavo, kad šiam blokui priklausančios Europos šalys pakeis nuo Šaltojo karo pabaigos įsigalėjusią tendenciją mažinti išlaidas gynybai.

A.F.Rasmussenas pareiškė, kad revizionistinė Rusija sudavė pavojingą smūgį tarptautinei teisinei tvarkai, kuri buvo kuriama dešimtmečius.

„Akivaizdu, kad Rusijos agresija prieš Ukrainą smarkiai pabrėš stiprios kolektyvinės gynybos poreikį“, – A.F.Rasmussenas sakė per vizitą JAV sostinėje.

„Būtent dėl to tikiuosi, kad per viršūnių susitikimą priimsime parengties veiksmų planą, kuris pagerins mūsų galimybę skubiai reaguoti“, – jis sakė per renginį Vašingtone įsikūrusiame strateginių tyrimų centre „Atlantic Council“.

„Atidžiai peržiūrime, kaip dislokuojame savo pajėgas gynybai ir atgrasymui; kokio pajėgų derinio mums reikia; kur jos turėtų būti dislokuotos – taip pat jų parengtį“, – aiškino NATO vadovas.

Pasak A.F.Rasmusseno, tas pasiūlymas leis NATO reaguoti į įvairias grėsmes ir krizes – ne vien prie Rytų Europos valstybių sienų, bet ir Artimuosiuose Rytuose bei Šiaurės Afrikoje.

Planuojama peržiūrėti pajėgų dislokavimo schemas, dalijimąsi informacija ir ankstyvojo perspėjimo procedūras, taip pat numatoma sustiprinti NATO greitojo reagavimo ir specialiąsias pajėgas, sakė generalinis sekretorius.

„Taip pat kuriame naują pratybų tvarkaraštį, pritaikytą prie naujos saugumo aplinkos“, – pažymėjo buvęs Danijos premjeras.

Rusijai kovą aneksavus Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį netikėtai užklupto Vakarų šalys paskelbė virtinę ekonominių sankcijų Maskvai.

A.F.Rasmussenas pareiškė, kad revizionistinė Rusija sudavė pavojingą smūgį tarptautinei teisinei tvarkai, kuri buvo kuriama dešimtmečius.

Jis pridūrė, kad NATO privalo vadovautis savo demokratiniais principais, taip pat atnaujinti savo įsipareigojimus transatlantiniams ryšiams – tiek ekonominiame, tiek kariniame lygmenyje.

„NATO yra draudimo polisas nuo nestabilumo. Visi nariai privalo mokėti savo įnašus. Iš šie įnašai ką tik padidėjo“, – aiškino A.F.Rasmussenas.

Jis išreiškė viltį, kad per NATO viršūnių susitikimą rugsėjį Aljanso narės „paliks už kampo“ daugelį metų trukusį gynybos biudžetų mažinimą.

„NATO yra draudimo polisas nuo nestabilumo. Visi nariai privalo mokėti savo įnašus. Iš šie įnašai ką tik padidėjo“, – aiškino A.F.Rasmussenas.

„Tikiuosi, kad per mūsų viršūnių susitikimą Velse visi Aljanso lyderiai įsipareigos pakeisti kursą gynybos išlaidų srityje“, – sakė NATO vadovas.

Šie jo komentarai nuskambėjo tuo metu, kai Kijevo saugumo pajėgos privertė trauktis prorusiškus teroristus iš kai kurių jų užimtų teritorijų į rytinio regiono sostinę Donecką, o Jungtinės Valstijos ir Prancūzija paragino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną spausti sukilėlius pradėti derybas dėl paliaubų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min