Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 3d. 12:03 , Atnaujinta: 2019 gruodžio 3d. 14:59

NATO viršūnių susitikimą D.Trumpas pradėjo kritika Prancūzijai ir „skolininkėms“

Donaldas Trumpas Londone
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr. / Donaldas Trumpas Londone

JAV prezidentas Donaldas Trumpas dvi dienas truksiantį NATO viršūnių susitikimą antradienį pradėjo pikta kritika Prancūzijai ir NATO „skolininkėms“.

Spaudos konferencijoje, skirtoje pasidžiaugti NATO sėkme įtikinant sąjungininkes Europoje didinti išlaidas gynybai, D.Trumpas nepraleido progos užsipulti Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną, praėjusį mėnesį pareiškusį, kad prieš 70 metų įkurtą Aljansą ištiko „smegenų mirtis“.

D.Trumpas negailestingai sukritikavo E.Macroną ir perspėjo matantis, kad Paryžius „atsiskiria“ nuo NATO.

„NATO tarnauja didžiam tikslui“, – sakė D.Trumpas per bendrą spaudos konferenciją su Aljanso generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu, surengtą prieš sąjungininkų viršūnių susitikimą.

„Galvoju, kad tai labai įžeidžiama“, – sakė D.Trumpas apie Prancūzijos prezidento komentarus, kuriuos taip pat pavadino „labai, labai bjauriu pareiškimu 28 šalims“.

„Niekam NATO nereikia labiau nei Prancūzijai, – sakė jis. – Jiems labai pavojinga daryti tokį pareiškimą.“

Paklaustas, ar JAV sąjunga su NATO yra netvirta, D.Trumpas atsakė neigiamai, bet pridūrė: „Tikrai matau, kaip Prancūzija atsiskiria... Matau, kaip jis atsiskiria.“

D.Trumpas taip pat gyrėsi, kad NATO narės dėl jo spaudimo smarkiai padidino savo išlaidas gynybai, bet paskui pakartojo savo skundus dėl europiečių skiriamų pinigų.

„Kai atėjau, pykau ant NATO, o dabar esu surinkęs 130 mlrd. dolerių (117,9 mlrd. eurų)", – sakė D.Trumpas, turėdamas galvoje sumą, kurią, pasak J.Stoltenbergo, Kanada ir sąjungininkės Europoje nuo kitų metų papildomai skirs gynybai.

„Ir vis dėlto dar turite daug skolininkių – žinot, vadinu jas skolininkėmis, nes jos visko nesumoka“, – sakė Amerikos prezidentas.

Tik devynios iš 29 NATO narių gynybai skiria 2 proc. savo bendrojo vidaus produkto.

Kaip nepakankamai sumokančią D.Trumpas paminėjo Vokietiją, kuri gynybai skiria 1–1,3 proc. BVP.

29 sąjungininkių lyderiai į Londoną atvyksta pasirengę suremti ietis dėl išlaidų ir to, kaip elgtis su Rusija. Tai bus rimtas vienybės išbandymas Aljansui siekiant įrodyti savo aktualumą.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min