Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 23d. 23:01

Naujajai Rusijos kultūros ministrei svetima opera, bet nesvetimi keiksmažodžiai

Olga Liubimova
„Scanpix“ nuotr. / Olga Liubimova

Trečiadienį naująja Rusijos kultūros ministre paskirta Olga Liubimova jau spėjo atkreipti internautų dėmesį: plinta nuotrauka, kurioje ant jos marškinėlių – riebus keiksmažodis. Kritikai primena, kad tuo metu, kai O.Liubimova vadovavo Kultūros ministerijos kinematografijos departamentui, buvo uždraustas filmas „Stalino mirtis“.

Sena naujosios ministrės nuotrauka dalijosi ir opozicionierius Aleksejus Navalnas.

„Kas jūs tokie? Ko jums reikia? Aš jūsų nežinau. Eikite na***“, – rašoma ant O.Liubimovos marškinėlių.

Taip pat plinta 2008-ųjų įrašas iš socialinio tinklo „Live Journal“, kuriame O.Liubimova vardija kultūrines veiklas, kurių nemėgsta: opera, baletas, klasikinė muzika ir t.t.

Ji rašo visiškai nesuprantanti nekomercinio kino, nenorinti savo akimis pamatyti paveikslo „Mona Liza“.

Ekrano kopija/Olgos Liubimovos įrašas
Ekrano kopija/Olgos Liubimovos įrašas

Kas ji – Olga Liubimova?

Naujienų portalas NBC rašo, kad O.Liubimova baigė žurnalistikos studijas Maskvos valstybiniame universitete, taip pat teatro studijas Rusijos teatro meno institute. Prieš tai ji baigė religinę stačiatikių mokyklą.

O.Liubimova – garsaus teatro kritiko Boriso Liubimovo dukra.

„The Moscow Times“ rašo, kad 2000-ųjų pradžioje ji dirbo televizijoje, specializavosi su religija susijusiose laidose. Nuo 2016-ųjų ji vadovavo „Pirmojo kanalo“ socialinių ir žurnalistinių programų direktoratui.

Kai kurie kultūros veikėjai į naujas O.Liubimovos pareigas žvelgia su viltimi.

Vienas žymiausių šalies kino kritikų Antonas Dolinas feisbuke rašė nuoširdžiai besidžiaugiantis, „kad jauna, protinga, išsilavinusi, pragmatiška, šiuolaikiška moteris, kuri mėgsta kultūrą (na, bent jau kiną), ir kuri visiškai neturi fanatizmo ir cinizmo, tapo naująja Rusijos kultūros ministre“.

Pasak „The Moscow Times“, kiti kultūros veikėjai atkreipė dėmesį, kad kai O.Liubimova vadovavo kinematografijos skyriui, buvo panaikinta filmo „Stalino mirtis“ licencija. Šiame filme satyriškai vaizduojamos grumtynės dėl valdžios po Stalino mirties 1953 metais.

Be to, kino teatrams buvo įvestos kvotos – reikalaujama rodyti daugiau rusiškų nei užsienietiškų filmų.

Praėjusią savaitę V.Putinui pasiūlius konstitucines reformas, iš karto atsistatydino visa Rusijos vyriausybė. Aštuonerius metus kultūros ministro pareigas ėjęs Vladimiras Medinskis buvo paskirtas prezidento patarėju kultūros klausimais.

Komentarai: 12
Temos: 2 Rusija Kultūra

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min