2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Naujasis Austrijos lyderis neigia prisijungsiantis prie rytinių ES valstybių

Austrijos naujasis kancleris Sebastianas Kurzas penktadienį atmetė pareiškimus, esą jo vyriausybė šliesis prie rytinių Europos Sąjungos valstybių, nesutariančių su Briuseliu dėl migrantų priėmimo ir kitais klausimais.
Sebastianas Kurzas
Sebastianas Kurzas neigia prisijungsiantis prie rytinių ES valstybių / AFP/„Scanpix“ nuotr.

S.Kurzas vadovaujama koalicija, kurią sudaro konservatyvi Liaudies partija (ÖVP) ir kraštutinių dešiniųjų Laisvės partija (FPÖ) darbą pradėjo prieš Kalėdas. Abi šios partijos laikosi griežtos požiūro į migraciją.

Dėl tokio savo požiūrio Austrija yra artimesnė vadinamajai Višegrado grupei – kurią sudaro Vengrija, Lenkija, Čekija, Slovakija – nei vakarinėms ES valstybėms.

31 metų S.Kurzas, jauniausias Europos lyderis, penktadienį perspėjo vengti „per didelių interpretacijų“.

„Yra priemonių ir iniciatyvų, kuriose mes esame draugiški su Europos vakarinėmis valstybėmis, – sakė jis žurnalistams po naujojo ministrų kabineto posėdžio. - Yra ir tokių, dėl kurių mes, turbūt, sulauksime Višegrado šalių pritarimo, ir dar tokių, dėl kurių mes sutarsime su visomis 27 ES narėmis“.

Ateinančiomis savaitėmis S.Kurzas planuoja apsilankyti Paryžiuje ir Berlyne. Austrijos vadovas sakė, kad tikisi „gero apsikeitimo“ nuomonėmis su Vokietijos kanclere Angela Merkel.

„Vokietija yra didžiausia mūsų kaimynė, svarbiausia mūsų ekonominė partnerė“, – pabrėžė jis.

Kalbėdamas apie reformų Bendrijoje siekiantį Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną, S.Kurzas sakė: „Akivaizdu, jog visiems mums Europos Sąjungoje gerai, kad yra toks Prancūzijos prezidentas, kuris siekia kai ką pakeisti Europos Sąjungoje“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Emmanuelis Macronas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Emmanuelis Macronas

S.Kurzas linkėjo Europos Sąjungai būti stipriai sprendžiant „rimtus klausimus“, kaip pavyzdžiui sienų saugumas, bet palikti daugelio politinių sprendimų laisvę atskiroms šalims ir regionams.

Austrija pirmininkaus Europos Sąjungai antrąjį šių metų pusmetį, kai Bendrija derėsis dėl paskutinių Britanijos išstojimo iš ES sąlygų.

„Labai tikiuosi, kad mums pavyks organizuoti tvarkingą britų pasitraukimą“, – sakė S.Kurzas, pasak kurio, nesėkmė šiuo atveju būtų skaudi abiem šalims.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min