Dabar populiaru
Publikuota: 2010 vasario 25d. 12:28

Naujasis Ukrainos vadovas V.Janukovyčius: šalis nepriklausys jokiems blokams (nuotraukos)

Kandidatas į prezidentus V.Janukovyčius atvyko atiduoti savo balso.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / V.Janukovyčius.

Ukrainos šalies vadovo rinkimus laimėjęs Viktoras Janukovyčius ketvirtadienį prisiekė šalies parlamente. Savo inauguracinėje kalboje jis nubrėžė aiškią Ukrainos užsienio politikos viziją – esą valstybė nestos nei į NATO, nei į Rusijos lyderiaujamus karinius blokus.

V.Janukovyčius ketvirtadienį prisiekė šalies Aukščiausiojoje Radoje ir išvyko į prezidentūrą, praneša „Ukraininan News“.  Ukrainos vadovas davė prisaiką padėjęs ranką ant šalies Konstitucijos ir Peresopnycios evangelijos originalo. Ši evangelija yra pirmoji senąja ukrainiečių kalba parašytą knyga, kurią XVI amžiuje išvertė Peresopnycios miesto vienuoliai.

Naujojo prezidento inauguracijos iškilmėse dalyvavo ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Lietuvą ir Ukrainą nuo seno sieja glaudūs istoriniai, kultūriniai ir politiniai ryšiai, todėl neabejoju, kad Lietuvos ir Ukrainos strateginis dialogas, pagrįstas bendrais interesais ir vertybėmis, Prezidento V.Janukovičiaus vadovavimo metais bus nuosekliai stiprinamas ir gilinamas“,  – prezidentę cituoja jos spaudos tarnyba. Valstybės vadovės teigimu, Lietuva gerbia Ukrainos piliečių pasirinkimą ir yra pasirengusi toliau plėtoti dvišalį bendradarbiavimą, aktyviai tęsti darbą Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų Taryboje ir dalintis savo Europos integracijos patirtimi, jei to pageidaus Ukraina.

Pats V.Janukovyčius ketvirtadienį inauguracinėje kalboje pareiškė, jog Ukraina turi būti europietiška, tačiau jokiems blokams nepriklausanti valstybė. Apžvalgininkai spėja, jog taip jis leido suprasti, kad šalis nesieks narystės nei NATO, nei Rusijos vadovaujamuose kariniuose aljansuose.

Regionų partijos lyderis vasario 7 dieną vykusiame antrajame rinkimų ture įveikė premjerą Juliją Tymošenko. Pastaroji tvirtina, kad per rinkimus balsai buvo masiškai klastojami V.Janukovyčiaus naudai ir nenori pripažinti pralaimėjimo. Tačiau jos pažadai surengti masinius protestus neįsiūbavo antrosios Oranžinės revoliucijos, kaip prieš penkerius metus, kai galiausiai prezidentu tapo Viktoras Juščenka.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min