Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 28d. 21:07

Naujausia versija: gal Sirijos prezidentas Basharas al Assadas nemeluoja, sakydamas, kad jis neįsakė naudoti cheminio ginklo

Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Sirijos prezidentas Basharas al Assadas

Sirijos prezidentas Basharas al Assadas pareiškė, kad jo kariuomenė nenaudojo cheminio ginklo praėjusią savaitę įvykusiame išpuolyje prieš civilius gyventojus, rašoma „Yahoo news“. Šios atakos metu žuvo per 1 300 žmonių.

Jungtinės Amerikos Valstijos pareiškė, kad yra mažai abejonių, jog už cheminio ginklo panaudojimą rugpjūčio 21 dieną buvo atsakingas Sirijos prezidentas Basharas al Assadas. Antivyriausybiniai aktyvistai ir nepriklausomi gydytojai teigia, kad daugiau kaip 1 300 žmonių žuvo per artilerijos su toksinėmis dujomis panaudojimą.

Tačiau B.al Assadas Rusijos dienraščiui „Izvestija“ sakė, kad jam reiškiami kaltinimai yra nepagrįsti ir „politiškai motyvuoti“.

B.al Assadas ginasi: „Pateikite įrodymus“

B.al Assadas tvirtina, kad jo vyriausybei nebuvo prasmės naudoti cheminį ginklą, nes nebuvo aiškios fronto linijos tarp režimo ir sukilėlių pajėgų.

„Kaip vyriausybė gali naudoti cheminius ginklus ar kitus masinio naikinimo ginklus toje vietoje, kur yra įsikūrusi jos kariuomenė? – pareiškė jis. – Tai būtų nelogiška, todėl šie kaltinimai yra politiškai motyvuoti, jų priežastis yra nesenos vyriausybės pergalės.“

Sirija sekmadienį sakė, kad Jungtinių Tautų grupė galėtų ištirti šį įvykį, tačiau JAV atmetė pasiūlymą kaip „per daug pavėluotą, kad jis būtų patikimas“.

Prancūzija, Didžioji Britanija, Izraelis ir kai kurie JAV Kongreso nariai patvirtino, kad būtina griebtis skubių karinių veiksmų prieš B.al Assado režimą, jei bus išsiaškinta, kad cheminis ginklas buvo panaudotas B.al Assado šalininkų.

Prancūzijos užsienio reikalų ministas Laurentas Fabiusas sakė, kad sprendimas dėl karinės intervencijos dar nepriimtas. Tačiau jis bus adekvatus JT ekspertų išvadoms.

Vienas Sirijos gynybos ministerijos pareigūnas apimtas panikos skambinėjo cheminių ginklų dalinio vadui, reikalaudamas atsakymų apie smūgį nervus paralyžiuojančia medžiaga.

Naujausia versija: B.al Assadas įsakymo nedavė, jis tiesiog nevaldo situacijos

Užsienio spauda knibždėte knibžda ir versijomis, kurios mėgina paaiškinti, kad B.al Assadas galbūt nemeluoja. Trečiadienį paskelbta, kad JAV žvalgyba pasiklausė vieno Sirijos gynybos ministerijos pareigūno „panikos kupinų telefoninių pokalbių su cheminių ginklų dalinio vadu“.

Po praeitą savaitę surengtos pražūtingos cheminės atakos, antradienį apie tai plačiau rašė pranešė žurnalas „Foreign Policy“. Aiškėja, kad Sirijos gynybos ministerijos pareigūnai galėjo ir nežinoti apie cheminio ginklo panaudojimą. Arba tiesiog nekontroliavo situacijos.

„Praeitą trečiadienį, praėjus kelioms valandoms po šiurpios cheminės atakos į rytus nuo Damasko, vienas Sirijos gynybos ministerijos pareigūnas apimtas panikos skambinėjo cheminių ginklų dalinio vadui, reikalaudamas atsakymų apie smūgį nervus paralyžiuojančia medžiaga, kuris pražudė per tūkstantį žmonių“, – sakoma pranešime.

„Tų pokalbių pasiklausė JAV žvalgybos tarnybos, – nurodė žurnalas. – Tai svarbi priežastis, kodėl Amerikos pareigūnai dabar sako esantys tikri, kad tos atakos buvo Sirijos prezidento B.al Assado režimo darbas – ir kodėl JAV kariuomenė tikriausiai atakuos tą režimą artimiausiomis dienomis.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min