Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 26d. 11:27

Nauji duomenys: pelenų debesis neegzistavo

Londonas, Hitrou oro uostas
„Scanpix“ nuotr. / Išsiveržus Islandijos ugnikalniui, Didžiojoje Britanijoje lėktuvai nekilo šešias dienas.

Didžiosios Britanijos oro erdvė buvo uždaryta dėl melagingos priežasties. Naujausios palydovų darytos nuotraukos atskleidė, kad vulkaninių pelenų debesies nebuvo.

Išsiveržus Islandijos ugnikalniui, Didžiojoje Britanijoje lėktuvai nekilo šešias dienas. Šimtai tūkstančių žmonių negalėjo laiku pasiekti savo kelionės tikslo, oro linijoms tai kainavo didžiules sumas pinigų, rašo portalas Dailymail.co.uk.

Tačiau nauji duomenys rodo, kad visa apimančio vulkaninių dalelių debesies nebuvo. Tose vietose, kur buvo vulkaninių dulkių, jų sluoksnis esą buvo toks plonas, kad nekėlė jokio pavojaus.

Iš palydovų darytų nuotraukų matyti, kad padangė buvo švari ir saugi. Kaip rašo Dailymail.co.uk, šis faktas, ko gero, nestebina tų, kuriems skrydžių draudimas pratęsė saulėtas atostogas.

Didžiosios Britanijos civilinės aviacijos administracijos atstovas Jim McKenna pripažino: „Akivaizdu, kad šios krizės pradžioje trūko tikslios informacijos. Tiesa ir tai, kad pelenų Didžiosios Britanijos oro erdvėje kartais buvo tiek mažai, kad jie buvo praktiškai nepastebimi.“

Šias palydovų darytas nuotraukas britų oro linijos ketina panaudoti bandydamos prisiteisti kompensaciją iš Vyriausybės dėl per šešias dienas, kai buvo uždrausti skrydžiai, patirtų nuostolių.

Skrydžių draudimas Didžiojoje Britanijoje buvo paskelbtas remiantis meteorologų specialiomis programomis sudarytais modeliais, kurie rodė, jog pelenų debesis slenka į pietus nuo vulkano.

Naujienų portalas 15min.lt jau rašė, kad britų oro linijų „Virgin Atlantic Airways“ savininkas seras Richardas Bransonas kritikavo sprendimą uždrausti skrydžius. Jis teigė, jog oro erdvėje buvo daugybė koridorių, kuriais lėktuvai galėjo saugiai skristi. R.Bransonas skaičiavo, kad jo vadovaujamos oro linijos dėl šio draudimo patyrė 50 mln. svarų sterlingų nuostolių, ir pareiškė reikalausiantis kompensacijos iš Vyriausybės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min