Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 28d. 15:00

Nauji vėjai Rusijoje – nauja opozicinė partija, kurią globoja Vladimiras Putinas

Vladimiras Putinas
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr. / Vladimiras Putinas

Prezidentas Vladimiras Putinas yra aiškiai leidęs suprasti, kad netoleruoja jam nepritariančių, tačiau vis dėlto viena nauja opozicijos partija pastaruoju metu klesti.

Įdomu tai, kad ši partija kalba tomis pačiomis kovos su korupcija ir represijomis temomis, kurios opozicijos lyderį Aleksejų Navalną pavertė Kremliaus priešu Nr. 1 – dabar vyriausybė ketina jį išgabenti į koloniją, kur jis bus kalinamas. Tuo tarpu naujoji partija klesti nepaisant to, kad paties A.Navalno partija buvo uždrausta.

Rusijos analitikų teigimu, to priežastis yra valdžios noras pakenkti A.Navalnui, atitraukti dėmesį nuo jo judėjimo ir suskaldyti liberaliąją opoziciją – ir daryti visa tai tuo pat metu sudarant daugpartinės politikos įspūdį šalyje, kurioje rinkėjams prie balsadėžių tenkantis pasirinkimas yra tik iliuzija.

Atrodo, kad naujoji partija, pavadinta „Naujieji žmonės“, yra skirta pritraukti A.Navalno pasekėjus.

„Du dešimtmečius gyvenome situacijoje, kai turėjome klaidingą įspūdį, jog turime tik du pasirinkimus: arba laisvė, arba tvarka“, – skelbiama jos platformoje. Vyriausybė, anot jos, „turėtų liautis mačiusi priešus ir išdavikus tuose, kurių požiūris kitoks“.

Kremlius visaip stengėsi sunaikinti A.Navalno judėjimą – areštuodavo jo šalininkus protesto akcijose ir, pasak A.Navalno ir Vakarų vyriausybių, pernai bandė jį nužudyti. Vyriausybės pareigūnai jį vadino Vakarų žvalgybos agentūrų pakaliku, buvo rengiamos vyriausybės remiamos V.Putiną palaikančios „flash mob“ akcijos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min