Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 26d. 08:00 , Atnaujinta: 2020 sausio 26d. 21:24

Koronavirusas toliau plinta pasaulyje: daugėja aukų ir užsikrėtusiųjų, patvirtintas užkratas 9 mėn. mergaitei

Honkongas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Honkongas

Naujo koronaviruso aukų Kinijoje padaugėjo iki 56, užfiksuoti beveik 2 tūkstančiai užsikrėtimo atvejų, sekmadienį pranešė vietos valdžia. Kaip pranešama, per pastarąją parą nuo viruso mirė dar 15 žmonių, o užsikrėtusiųjų skaičius išaugo beveik 700.

Vyriausybė taip pat informavo, kad penki užsikrėtimo šia liga atvejai patvirtinti Honkonge, du – Makao, trys – Taivane. Po kelis užsikrėtimo atvejus užfiksuota Tailande, Japonijoje, Pietų Korėjoje, JAV, Vietname, Singapūre, Malaizijoje, Nepale, Prancūzijoje ir Australijoje. Kanada taip pat skelbia aptikusi vieną susirgimo atvejį. CNN praneša, kad vienas koronavirusu užsikrėtęs asmuo užfiksuotas ir Afrikoje.

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas įspėjo, kad dėl vis sparčiau plintančio viruso padėtis šalyje yra sunki. Vidurio Kinijos miestai, atsidūrę viruso epicentre, ėmėsi įvairių priemonių, siekdami suvaldyti ligos plitimą.

Suprasti akimirksniu

  • Nuo sparčiai pasaulyje plintančio koronaviruso jau mirė 56 žmonės, užsikrėtusiųjų yra beveik 2 tūkst., tačiau prognozuojama, kad skaičiai gerokai didės.
  • Virusas pasiekė Europą – Prancūzijoje diagnozuoti jau trys susirgimo atvejai.
  • Koronavirusas perduodamas žmogaus žmogui, jo simptomai labai panašūs į gripo. Virusas gali plisti užsikrėtusiam žmogui dar nė nepajutus simptomų.
  • Dėl epideminės situacijos Kinija uždarė du miestus, uždraudė prekiauti laukiniais gyvūnais.
  • Šis koronavirusas kelia visuotinį susirūpinimą, nes yra panašus į ūmaus kvėpavimo takų sindromą (SARS), 2002–2003 metais nusinešusį šimtus gyvybių Kinijoje ir Honkonge.

Naujienas apie koronaviruso protrūkį pasaulyje sekite tiesiogiai formoje žemiau:

Rūšiavimas:
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje

JAV patvirtinti jau penki užkrato atvejai

22:23

CNN praneša, kad Jungtinėse Valstijose patvirtinti jau penki koronaviruso užkrato atvejai. 

Naujas užkratas neseniai patvirtintas Arizonos valstijoje, du atvejai buvo užfiksuoti Kalifornijoje. Anksčiau pranešta apie užsikrėtimo atvejus Ilinojaus ir Vašingtono valstijose.

Visi šie žmonės neseniai keliavo į viruso užkrato epicentrą Vuhaną, Kinijoje.

 

Kanados pareigūnai ieško asmenų, bendravusių su koronavirusu susirgusiu kanadiečiu

20:20

Kanados pareigūnai sekmadienį pranešė, kad ieško asmenų, palaikiusių kontaktą su kinišku virusu susirgusiu kanadiečiu.

Kanados visuomenės sveikatos biuro vadovė Theresa Tam sakė, kad į penktą dešimtį įkopęs vyras turėjo švelnius simptomus, kai skrido iš Kinijos Uhano į Guangdžou miestą, o iš ten į Torontą.

Jis yra pirmas kanadietis, susirgęs plintančiu kinišku koronavirusu.

Vyras buvo pristatytas į ligoninę praėjus dienai po to, kai ketvirtadienį atvyko į Torontą. Medikai teigia, kad vyras yra izoliuotas, stabilios būklės.

Th.Tam sakė, kad pareigūnai ieško į Torontą skridusio „China Southern Airlines“ lėktuvo keleivių, buvusių dviejų metrų spinduliu nuo užsikrėtusiojo vietos. Taip pat ieškoma asmenų, jį aptarnavusių arba suteikusių jam pagalbą.

Sveikatos apsaugos specialistė sakė, kad kiti keleiviai ir oro uostose buvę žmonės neturėtų būti pernelyg susirūpinę. Ji tvirtino, kad virusui plisti reikalingas artimas žmogaus kontaktas.

„Visi kiti keleiviai turėtų išlikti ramūs“, – teigė Th.Tam. 

Pasak jos, rizika kanadiečiams išlieka maža.

Kinijoje koronavirusas diagnozuotas 9 mėnesių mergaitei

18:37

Kinijos sostinėje Pekine šiuo metu yra patvirtinti 68 užkrato koronavirusu atvejai. Sekmadienį miesto savivaldybės sveikatos administracija paskelbė, kad tarp užsikrėtusiųjų – ir vos 9 mėnesių sulaukusi mergaitė.

Ši mergaitė pasaulyje kol kas yra jauniausia, kuriai būtų patvirtintas koronaviruso užkratas.

Savaitgalį Lietuvos sveikatos specialistai patikrino keturis Kinijoje buvusius asmenis

18:17

Dėl koronaviruso grėsmės Lietuvos oro uostuose savaitgalį budėję visuomenės sveikatos specialistai patikrino keturis Kinijoje buvusius asmenis, visi jie buvo sveiki.

Asmenims patikrinta kūno temperatūra, paklausta, kaip jie jaučiasi ir suteikta informacija, ką daryti, jeigu pajustų panašius į gripą simptomus.

Tarp patikrintųjų vienas buvo Lietuvos, trys – užsienio piliečiai. Visi jie lankėsi kituose Kinijos regionuose, nei plinta mirtį nešantis virusas.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija rekomenduoja Lietuvos piliečiams nevykti į centrinės Kinijos Hubei provincijos miestus: Uhaną, Huanggangą, Edžou, Čibį, Čiandžiangą, Džidžiangą, Džingmeną, Šiantao, Huangši, kur paskelbtas karantinas.

Uhano meras prognozuoja dar tūkstantį užsikrėtimo naujuoju virusų atvejų

17:49

Kinijos Uhano miesto, atsidūrusio naujo mirtinai pavojingo viruso protrūkio epicentre, meras paskelbė, jog tikisi dar tūkstančio patvirtintų užsikrėtimo atvejų, pranešė valstybinis transliuotojas CCTV.

Pasak Zhou Xianwango, remiantis miesto ligoninėse tikrinamų ar stebimų pacientų skaičiumi „galima pridėti maždaug 1 tūkstantį atvejų“.

Patvirtintas užsikrėtimo atvejų visoje šalyje skaičius sekmadienį buvo 1 975.

Britų mokslininkai: vienas viruso nešiotojas užkrečia 2–3 žmones

17:29

Londono imperatoriškojo koledžo mokslininkai įvertino mirtino koronaviruso paplitimą tarp žmonių. Anot jų, vienas virusu užsikrėtęs pacientas jį perduoda nuo 2 iki 3 žmonių.

„Remdamiesi analize apie viruso protrūkio mastą Uhane ir modeliuodami jo plitimo trajektoriją, apskaičiavome, kad iki sausio 18 dienos vienas pacientas virusą perdavė vidutiniškai 2,6 žmonėms (paklaidos ribos 1.5–3.5)“, – rašoma koledžo parengtame pranešime.

Norint sustabdyti mirtino viruso plitimą, galimybė jį perduoti turi būti sumažinta iki 60 proc., nustatė mokslininkai.

Vertindami viruso protrūkio mastą, mokslininkai ir visuomenės sveikatos specialistai reiškia susirūpinimą dėl to, kaip greitai plinta liga ir kiek ji nusineša gyvybių.

Mokslininkas Mike'as Turneris tikino, kad viruso paplitimo skaičiai tokiam ankstyvame epidemijos etape  yra tik numanomi ir esą gali kisti. Tačiau kas, anot jo, tikrai aišku, kad virusas perduodamas žmogaus žmogui, ir tikėtina yra daug viruso nešiotojų, kurie nejaučia jokių ligos simptomų arba jaučia silpnus, tad nesikreipia į medikus.

„Dėl to sunku pritaikyti efektyvias kontrolės priemones. Daug žmonių įnirtingai dirba stengdamiesi suvaldyti šią epidemiją“, – pažymėjo jis.

Siūlomas Honkongo karantino kompleksas apmėtytas padegamosiomis bombomis

17:14

Honkonge protestuotojai sekmadienio vakarą padegamosiomis bombomis apmėtė tuščią valstybinių būstų kompleksą, kurį numatoma paversti laikina karantino zona, miestui stojus į kovą su naujo, į SARS panašaus koronaviruso protrūkiu.

„Šie destruktyvūs veiksmai kelia didelę grėsmę ten esančių žmonių saugumui“, – sakoma policijos pareiškime.

Naujienų agentūros AFP fotografas įvykio vietoje matė dideles liepsnas, kylančias iš dviejų daugiabučių įėjimo. Vėliau ugniagesiai gaisrą suvaldė.

„Scanpix“/AP nuotr./Honkongo karantino kompleksas apmėtytas padegamosiomis bombomis
„Scanpix“/AP nuotr./Honkongo karantino kompleksas apmėtytas padegamosiomis bombomis

Honkongas dėl naujojo viruso, atsiradusio Uhane Kinijos centrinėje dalyje, paskelbė „kritišką padėtį“ ir šeštadienį pranešė apie sugriežtintas priemones tolesnio užsikrėtimo rizikai mažinti.

Tarp šių priemonių yra planas paversti naujai pastatytą, bet šiuo metu tuščią valstybinių butų kompleksą Fanlinge karantino objektu.

Pastatuose bus apgyvendinti žmonės, galėję turėti kontaktų su viruso nešiotojais ir laukiantys atitinkamų testų rezultatų, taip pat kovos su virusu fronto linijoje atsidūrę medikai, nerimaujantys dėl galimybės užkrėsti artimuosius.

Mieste kol kas užregistruoti šeši užsikrėtimo atvejai.

Dešimtys planui nepritariančių vietos gyventojų ir protestuotojų sekmadienį prie komplekso rengė mitingus, blokavo gatves.

Vakare užpuolikai į pastatus sviedė padegamųjų bombų, nurodė policija.

Saugumo priemonių imasi ir Prancūzija

16:19

Paryžius, kur gyvena du iš trijų prancūzų, užsikrėtusių nauju koronavirusu iš Kinijos, „atsargumo dėlei“ sekmadienį atšaukė Naujųjų metų pagal Mėnulio kalendorių paradą, paskelbė Prancūzijos sostinės merė Anne Hidalgo.

„Vakar susitikau su kinų bendruomenės Paryžiuje nariais, kurie patys norėjo atšaukti eitynes“, planuotas Respublikos aikštėje, žurnalistams sakė merė. Atsargumo principas – pirmiau“, – pridūrė ji.

Penktadienį Prancūzijos sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad trims žmonėms, kurie neseniai lankėsi Kinijoje, buvo diagnozuotas naujasis virusas. Tai pirmieji atvejai Europoje.

Vienas pacientas gydomas ligoninėje šalies pietvakariuose esančiame Bordo, o kiti du – sostinėje. Visi trys laikosi „labai gerai“, sakė Prancūzijos sveikatos apsaugos generalinis direktorius Jerome'as Salomonas.

Sveikatos apsaugos pareigūnai stebi žmones, turėjusius kontaktų su trimis pacientais.

Naujieji metai pagal Mėnulio kalendorių, dar vadinami kinų Naujaisiais metais, žymi naujų metų pradžią tradiciniame kinų kalendoriuje.

Šiemet Naujieji – Žiurkės metai – prasidėjo šeštadienį. Jų sutiktuvės Kinijoje buvo smarkiai suvaržytos dėl naujojo koronaviruso protrūkio, per kurį jau mirė 56 žmonės ir susirgo dar beveik 2 000.

A.Hidalgo nesakė, ar taip pat bus atšaukti kiti artimiausiomis dienomis planuojami Naujųjų metų renginiai, įskaitant pagrindinę metinę eiseną Paryžiaus vadinamajame Azijos kvartale, planuojamą kitą sekmadienį.

„Apie švenčių atšaukimą buvome informuoti vakar vakare“, – sakė Prancūzijos ir Kinijos asociacijos atstovas Pierre'as Ducerfas.

Sekmadienį Bordo planuota šventė taip pat buvo atšaukta.

Prancūzija sekmadienį atsiuntė į Paryžiaus Charles'io de Gaulle'io oro uostą kelių dešimčių medicinos ekspertų komandą pasirūpinti visais atvykstančiais keleiviais, kuriems galbūt pasireiškia užsikrėtimo naujuoju virusu simptomai.

Prancūzų automobilių gamintoja PSA šeštadienį paskelbė, kad iš Uhano sugrąžins ten dirbančius savo žmones ir jų šeimas – iš viso 38 žmones.

Iš pradžių jie bus laikomi karantino sąlygomis Čangšos mieste už 300 km nuo Uhano, kuriame atsirado naujasis virusas, o paskui galės grįžti „į savo kilmės šalis“, sakoma kompanijos pareiškime.

Kinija: virusas plinta dar prieš pajuntant simptomus

14:35

Kinijos sveikatos ministras dr. Ma Xiaowei sekmadienį pareiškė, kad virusas plinta užsikrėtusiam žmogui dar net nepajutus pirmųjų jo simptomų, praneša CNN.

„Tai reiškia, kad infekcija yra kur kas labiau užkrečiama, nei mes iš pradžių manėme“, – teigė dr. Williamas Schaffneris, ilgametis JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų patarėjas.

Anot patarėjo, ši nauja informacija, kelia klausimų, kiek efektyvi Jungtinėse Valstijose šiuo metu taikoma viruso plitimo stabdymo strategija – šiuo metu JAV yra žinomi trys viruso užsikrėtimo atvejai: Vašingtone, Kalifornijoje ir Ilinojuje.

„Mums tikrai reikės pervertinti savo strategiją“, – pareiškė dr. Williamas Schaffneris.

Gyventojams Kinijoje nurodyta nešioti kaukes

13:46

Kinijoje taip pat dvi provincijos ir trys miestai sekmadienį nurodė gyventojams viešose vietose privalomai nešioti veido kaukes, kad būtų galima veiksmingiau kovoti su mirtinai pavojingo naujo viruso plitimu.

Būti su kaukėmis reikalaujama pietinėje Guangdongo ir centrinėje Dziangsi provincijose, taip pat – rytiniame Nandzingo mieste, Maanšane Anhujaus provincijoje ir Sinjange Henano provincijoje, pranešė vietos pareigūnai.

Kinijos pramonės ir informacinių technologijų ministerija yra sakiusi, jog „dės visas pastangas didindama tiekimą“ nepaprastai išaugus medicininių kaukių paklausai.

JAV užregistruotas trečias užsikrėtimo atvejis

12:07

Vienas pacientas Pietų Kalifornijoje yra trečias žmogus Jungtinėse Valstijose, kuriam diagnozuotas naujasis virusas iš Kinijos, paskelbė sveikatos apsaugos pareigūnai.

Ligų kontrolės centrai (CDC) patvirtino, kad žmogui, atvykusiam iš Kinijos Uhano miesto – naujos į pneumoniją panašios ligos protrūkio epicentro – testais patvirtintas užsikrėtimas šiuo virusu, šeštadienį prieš pat vidurnaktį paskelbė Orindžo apygardos Sveikatos priežiūros agentūra.

Pacientas izoliuotas ligoninėje, jo būklė gera, sakoma agentūros pranešime.

Šis pirmasis žinomas Kalifornijos atvejis patvirtintas po tokių pačių diagnozių Vašingtono valstijoje sausio 21 dieną ir Čikagoje sausio 24 dieną.

Nėra įrodymų, kad Orindžo apygardoje virusas būtų perduotas žmogaus žmogui. Tokia rizika išlieka maža, sakoma pranešime. Daugiau detalių apie šį atvejį neskelbiama. CDC į anksti sekmadienį paskelbtą savo pranešimą apie atvejus JAV Pietų Kalifornijos atvejo nebuvo įtraukusi.

Kinijoje stabdomos kelionės tolimojo susisiekimo autobusais

11:28

Kinijos rytinė Šandongo provincija stabdo keliones tolimojo susisiekimo autobusais, sekmadienį pranešė vietos žiniasklaida.

Į Šandongą, turintį 100 mln. gyventojų, nebus įleidžiami tolimojo susisiekimo autobusai, skelbia valstybinis transliuotojas CCTV. Apie tai, kad ėmėsi panašių priemonių, pranešė ir Tiandzino, Pekino ir Siano valdžia.

Kelionės tarpmiestiniais autobusais Šandongo provincijoje bus leidžiamos tik tada, jei stotyse veiks tikrinimo dėl koronaviruso priemonės, pranešė CCTV.

Šanchajaus valdžia sekmadienį taip pat pareiškė, kad stabdomos visos kelionės tolimojo susisiekimo autobusais.

Šis Kinijos finansų centro transporto komisijos sprendimas įsigalioja nedelsiant, apie jį paskelbta sostinės Pekino, dar dviejų šiaurinių miestų ir rytinės Šandongo provincijos valdžiai ėmusis analogiškų priemonių.

Kinija uždraudė prekybą laukiniais gyvūnais

09:00

Kinija sekmadienį paskelbė laikiną draudimą prekiauti laukiniais gyvūnais, šaliai bandant suvaldyti gyvybių pareikalavusį koronavirusą, kuris, manoma, įsiplieskė viename turguje, kur buvo prekiaujama laukiniais gyvūnais maistui.

Veisti, transportuoti ir pardavinėti visas laukinių gyvūnų rūšis draudžiama „nuo šio skelbimo dienos iki tol, kol baigsis nacionalinė epideminė situacija“, sakoma trijų agentūrų, įskaitant Žemės ūkio ministeriją, bendroje direktyvoje.

Draudimą paskelbė Žemės ūkio ministerija, Valstybinė rinkos reguliavimo administracija ir Nacionalinė miškų ir pievų administracija.

JAV ir Japonija evakuos savo piliečius

08:20

Jungtinės Valstijos planuoja evakuoti savo darbuotojus ir piliečius, įstrigusius gyvybių nusinešusio koronaviruso epicentre vidurio Kinijoje, sekmadienį informavo JAV valstybės departamentas. Apie tokį sprendimą pranešė ir Japonija.

Lėktuvas iš Uhano antradienį išskraidins JAV piliečius į San Franciską, sakoma Kinijoje gyvenantiems amerikiečiams skirtame Valstybės departamento elektroniniame laiške. Jame pabrėžiama, kad bus „ribotas skaičius“ vietų privatiems piliečiams.

Japonija taip pat priėmė sprendimą evakuoti visus savo piliečius iš naujo viruso protrūkio epicentre atsidūrusio Kinijos Uhano miesto, kuriame paskelbtas karantinas, sekmadienį paskelbė japonų premjeras Shinzo Abe.

„Nusprendėme visus [Japonijos piliečius Uhane] išsiųsti atgal į Japoniją, jei jie to nori, visomis galimomis priemonėmis, įskaitant užsakomąjį skrydį“, – žurnalistams sakė Sh.Abe.

Paskutinis atnaujinimas: 2020-01-26 08:20

Kelia didelį nerimą

Manoma, kad anksčiau nežinotas virusas 2019-nCoV gruodžio pabaigoje išplito iš Uhano turgaus, kuriame prekiaujama egzotiniais gyvūnais ir žvėriena.

Gamtosaugininkai jau seniai kaltina Kiniją toleruojant šešėlinę prekybą egzotiniais gyvūnais maistui ar tradiciniams vaistams gaminti, įskaitant tokias nykstančias rūšis kaip skujuočiai ar tigrai.

Sveikatos apsaugos ekspertai sako, kad prekyba laukiniais gyvūnais kelia didelę grėsmę visuomenės sveikatai, nes žmonėms perduodami potencialiai pavojingi gyvūnų platinami patogenai, kurie paprastai būna jiems nepasiekiami.

Naujas koronavirusas gali sukelti karščiavimą, kosulį, dusulį ir pneumoniją. Šis koronavirusas kelia visuotinį susirūpinimą, nes yra panašus į ūmaus kvėpavimo takų sindromą (SARS), 2002–2003 metais nusinešusį šimtus gyvybių Kinijoje ir Honkonge, ir Artimųjų Rytų respiracinio sindromo infekciją (MERS), išplitusią 2012 metais ir taip pat sukėlusią daugybę mirčių.

Kinijoje prasidėjęs naujo viruso protrūkis aptemdė Azijoje naktį iš penktadienio į šeštadienį sutiktus Naujuosius metus pagal Mėnulio kalendorių.

Naujųjų Žiurkės metų sutiktuvių iškilmės šeštadienį buvo atšauktos didžiojoje žemyninės Kinijos dalyje ir apribotos Honkonge, kur gyventojai pastaraisiais mėnesiais taip pat buvo veikiami didelių protestų prieš vyriausybę.

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min