2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Naujoji Izraelio vyriausybė žada plėtoti turizmą Vakarų Krante

Izraelio naujosios, griežtos linijos vyriausybės turizmo ministras sekmadienį pažadėjo investuoti į Vakarų Kranto plėtrą ir pavadino šią okupuotą teritoriją „mūsų vietine Toskana“.
Benjaminas Netanyahu
Benjaminas Netanyahu / „AFP“/„Scanpix“

Haimas Katzas kalbėjo kelios dienos po to, kai pradėjo dirbti naujoji premjero Benjamino Netanyahu vyriausybė, koalicijos gairėse pažadėjusi, kad tarp svarbiausių jos prioritetų bus gyvenviečių statybos Vakarų Krante.

B.Netanyahu koalicijoje, svarbiuose postuose, yra kraštutinių dešiniųjų pažiūrų naujakurių lyderių.

Izraelis Vakarų Krantą užėmė per 1967 metų karą ir pastatė šioje teritorijoje dešimtis gyvenviečių, kuriose dabar gyvena maždaug 500 tūkst. izraeliečių.

Palestiniečiai siekia, kad visas Vakarų Krantas taptų jų būsimos nepriklausomos valstybės dalimi ir žydų gyvenvietes laiko neteisėtomis. Tokią poziciją palaiko ir didelė tarptautinės bendrijos dalis. Izraelio įsipareigojimas stiprinti savo kontrolę Vakarų Krante galėtų nukreipti jį nesutarimų su kai kuriais iš artimiausių sąjungininkų keliu.

Sekmadienį per vieną renginį H.Katzas sakė, kad skirs išteklių turizmui Vakarų Krante propaguoti.

„Investuosime į rajonus, iki šiol galbūt negavusius pakankamos paramos“, – sakė jis.

„Pavyzdžiui, [į] mūsų vietinę Toskaną Judėjoje ir Samarijoje“, – pridūrė ministras, pavartodamas biblinį Vakarų Kranto pavadinimą. Šiam pavadinimui pirmenybę teikia religingi ir dešiniojo sparno izraeliečiai.

Vakarų Kranto naujakurių bendruomenė yra sukūrusi nedidelį turizmo sektorių su viešbučiais ir vynuogynais. Izraelis šį sektorių laiko platesnio visos šalies turizmo sektoriaus dalimi, o tarptautinės žmogaus teisių organizacijos sako, kad taip stiprinama okupuotos teritorijos kontrolė.

Tarptautinė būsto nuomos paslaugos teikėja „Airbnb“ 2018 metais paskelbė uždrausianti skelbti apie vietas izraeliečių nausėdijose, bet stipriai spaudžiama Izraelio greit šios pozicijos atsisakė.

Pernai apgyvendinimo viešbučiuose užsakymų platforma Booking.com paskelbė pridedanti įspėjimus prie savo pasiūlymų Vakarų Krante.

Penktadienį Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja paprašė JT aukščiausios teisminės institucijos pateikti savo nuomonę dėl Izraelio politikos okupuotame Vakarų Krante teisėtumo.

B.Netanyahu šią rezoliuciją pavadino gėdinga ir sakė, kad Izraelis nėra įpareigotas bendradarbiauti su Tarptautiniu Teisingumo Teismu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min