Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 1d. 16:34

Naujoji Moldovos prezidentė Rusijai: išveskite pajėgas iš Padniestrės

Maia Sandu
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Maia Sandu

Rusija turėtų išvesti savo taikdarius iš nepripažįstamos Padniestrės respublikos, pirmadienį pareiškė proeuropietiška išrinktoji Moldovos prezidentė.

Kaip skelbia „The Moscow Times“, Maia Sandu, kuri, remdamasi provakarietiška kampanija, lapkritį prezidento rinkimuose įveikė prorusišku laikomą Igorį Dodoną, teigė norinti, kad Rusijos karius pakeistų civiliniai stebėtojai iš Europos.

Rusija Padniestrėje laiko apie 1,5 tūkst. karių. Šis kraštas tarptautinės bendruomenės oficialiai nepripažįstamas ir formaliai priklauso Moldovai.

„Rusija teigia, kad Rusijos pajėgų operacinė grupė (OGRF) saugo amunicijos sandėlius, bet jokių dvišalių susitarimų dėl to nėra, – tvirtino M.Sandu. – Tie ginklų sandėliai mums yra didelė problema. Jie pavojingi, juos reikia išvežti, o OGRF – pasitraukti.“

Portalas RBC skaičiuoja, kad apie 1 tūkst. Rusijos karių saugo daugiau nei 20 tūkst. metrinių tonų šaudmenų viename sandėlyje Padniestrėje. Dar daugiau nei 400 taikdarių veikia demilitarizuotoje zonoje.

„Susitarimas dėl taikdarių buvo priimtas 1992 metais. Mes manome, kad šiuo metu nėra jokios karinių operacijų atsinaujinimo mūsų teritorijoje grėsmės“, – pareiškė M.Sandu, kurios inauguracija turėtų įvykti gruodžio 24-ąją.

„Manome, kad ši misija turėtų būti pakeista civiline Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos stebėtojų misija“, – pridūrė išrinktoji Moldovos lyderė.

Savo ruožtu Kremlius pirmadienį įspėjo, kad „pusiausvyros pokyčiai“ Padniestrėje gali „rimtai destabilizuoti“ saugumą regione. Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas pabrėžė: „Viliamės, kad apie tai bus diskutuojama ir kad nebus jokių staigių žingsnių.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

00:31
03:10
01:04

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min