Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 06, 23:02

Naujoji Rusijos elito geografija – kur jie dabar ilsisi, dirba ir slepiasi?

Po Rusijos invazijos sienų uždarymo grėsmė, tarptautinės sankcijos ir baimė atsidurti kalėjime privertė dešimtis tūkstančių rusų bėgti iš šalies. Žurnalistai, aktyvistai ir aukštųjų technologijų srities darbuotojai plūste plūdo į Armėniją, Sakartvelą ir Turkiją – palyginti nebrangias netoliese esančias šalis, į kurias rusai gali atvykti be vizų.
Dubajus, Jungtiniai Arabų Emyratai Tik prenumeratoriams
Dubajus, Jungtiniai Arabų Emyratai / Unsplash nuotr.

Europoje tokios šalys kaip Vokietija ir Latvija priėmė rusus, bijančius persekiojimo gimtojoje šalyje. Tačiau kita rusų grupė, įskaitant verslo magnatus ir įžymybes, savo pagrindiniu kelionės tikslu pasirinko Dubajų, didžiausią miestą prie Persijos įlankos.

Jiems čia – „Dubaiskas“.

Iki invazijos tik 3 procentai privačių skrydžių iš Rusijos skrisdavo į Jungtinius Arabų Emyratus, visų pirma į Dubajų, rodo „The New York Times“ atlikta skrydžių sekimo bendrovės „RadarBox.com“ įrašų analizė – buvo peržiūrėti tūkstančių skrydžių duomenys.

Praėjus kelioms savaitėms po invazijos pradžios, šis skaičius išaugo iki 6 procentų, o iki gegužės – 14 procentų.

Šie registrai pateikia stulbinančių įrodymų, kad Vakarų sankcijos dėl karo Ukrainoje sugebėjo drastiškai pakeisti Rusijos elito gyvenimą ir įpročius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min